Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD im. mjr.Dobrzyckiego w Obornikach po Walnym Zebraniu Sprawozdawczym! - 22.03.2022

Działkowcy z ROD Dobrzyckiego w Obornikach ocenili działalność zarządu za 2021 rok i przyjęli plan pracy oraz budżet ogrodu na 2022 rok. Mimo panującej zarazy w minionym roku wszystkie plany zostały w pełni zrealizowane.  Rok 2021 zakończył się nadwyżka budżetową, która przeznaczona zostanie na kolejne zadanie inwestycyjne w ogrodzie.

Ogród w 2022 roku został oświetlony czternastoma lampami solarnymi, z  okazji 40 – lecia PZD uhonorowano piętnastu zasłużonych działkowców. W konkursie krajowym „ROD 40-lecia PZD” obornicki ogród otrzymał wyróżnienie w postaci dyplomu, pucharu oraz nagrody finansowej.

W dniu 18 marca 2022 roku podczas walnego zebrania sprawozdawczego przyjęto plan działania wraz z budżetem na bieżący rok. Otrzymane środki finansowe z Urzędu Miejskiego w Obornikach, wsparte własnymi oszczędnościami i planowym wsparciem z OZ PZD w Poznaniu, pozwolą na przeprowadzenie remontu kapitalnego domu działkowca.

Nowe taryfikatory odpadów komunalnych wywarły na działkowcach olbrzymi strach. Ograniczenie opłat śmieciowych będzie wynikiem świadomego ograniczenia produkcji odpadów w  ogrodzie. Działkowcy złożyli deklaracje o obowiązkowym kompostowaniu odpadów zielonych na swoich działkach.

Mimo szalejącej inflacji oraz efektu „Polskiego ładu” opłaty ogrodowe wzrosną minimalnie. Przedstawione plany i wielkości opłat zostały bez  dyskusji przyjęte przez zebranych działkowców. Dobrze przygotowane przez zarząd projekty uchwał i wszelkie materiały na WZ, dają gwarancje sprawnego i sympatycznego przebiegu zebrania.

Rok 2023 to rok, w którym odbędzie się zebranie sprawozdawczo- wyborcze. Kończy się kolejna kadencja pracy  aktualnego zarządu, zatem  zbliża  się  czas      rozpoczęcia prac nad przygotowaniem nowych, a zarazem młodych i  sprawnych osób do przejęcia funkcji kierowniczych w nowym zarządzie.

 

Jan Molski -  prezes Zarządu ROD

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.