Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Złodzieje często przychodzą na działki. Kilka prostych zasad może cię ochronić - 21.03.2022

Oława. Policja przypomina o zachowaniu ostrożności i właściwym zabezpieczeniu mienia przez działkowiczów.  - Każde miejsce zasługuje na to, by nasi mieszkańcy czuli się w nim bezpiecznie - mówi st. asp. Wioletta Polerowicz. - Tym bardziej jeżeli chodzi o miejsca, gdzie chcemy wypoczywać. Często straty spowodowane włamaniem oraz powstałymi zniszczeniami znacznie przekraczają wartość drobnej rzeczy, która jest przedmiotem kradzieży.

Należy pamiętać, że właściciele mają duży wpływ na bezpieczeństwo. Warto o nie dbać wspólnie z sąsiadami, na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę. Dobrze też pozostawać ze sobą w kontakcie, dlatego wymieńmy się z sąsiadami swoim numerem telefonu.

Jeśli przez jakiś czas nie mamy zamiaru wywozić sprzętu z działki, warto pomyśleć o lepszym zabezpieczeniu altany. Dobrym wyjściem są wzmocnione drzwi, okratowane okna, czy też zamki z atestem. Pomocnym będzie również czujny sąsiad.

 Pamiętajmy, aby podczas prac na działce nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru. Złodziej może wkroczyć na działkę nawet, gdy na niej przebywamy, dlatego też, nie pozostawiajmy w otwartych altanach pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy, gdy oddalamy się choćby na chwilę od miejsca ich pozostawienia.

Zwracajmy uwagę na obce osoby przebywające na ogródkach działkowych, kiedy mamy wątpliwości, co do zachowania nieznanych osób niezwłocznie zadzwońmy na numer alarmowy. O swoich spostrzeżeniach możemy kontaktować się z policjantem tzw. pierwszego kontaktu, czyli dzielnicowym.

Pamiętajmy, że nasza postawa, ostrożność i czujność może okazać się pomocna zarówno dla nas samych jak i dla naszego sąsiada, a także pomoże uchronić nas przed utratą dobytku.

 

Źródło: tuolawa.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.