Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

SZKOLENIE DLA KSIĘGOWYCH ROD - 24.02.2022

W dniach 21, 22.02.2022 roku zgodnie z uchwałą nr 40/2022 Krajowego Zarządu PZD z dnia 1 lutego 2022 roku odbyły się narady szkoleniowe dla księgowych ROD, które nie przystąpiły do OFK oraz skarbników i przewodniczących komisji rewizyjnych ROD, które obsługiwane są przez biura rachunkowe.  Narady dotyczyły głównie wdrożenia w ROD wytycznych dotyczących zasad rozliczania wynagrodzeń w PZD w związku z tzw. Polskim Ładem.

Ponadto tematyka dotyczyła omówienia wytycznych Krajowego Zarządu do sporządzenia sprawozdań finansowych za 2021 rok oraz preliminarzy finansowych na 2022 rok oraz zalety zakupu programu DGCS PZD System.

Narady prowadziła Główna Księgowa Okręgu pani Romualda Wilmowicz. Odbyły się one przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej poprzez aplikację ZOOM. 

Frekwencja była bardzo wysoka, ze szkolenia skorzystały łącznie 73 ogrody, które nie należą do OFK. Pomimo zaproszenia w szkoleniu nie uczestniczyły 23 ROD.

Wykorzystując okazję Dyrektor Biura Tomasz Olkuski omówił wytyczne w sprawie odbywania walnych zebrań (konferencji) sprawozdawczych w 2022 roku. 

Dyrektor Biura Okręgu PZD w Szczecinie

Tomasz Olkuski

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.