Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

W Płocku i na Mazowszu Do 20 tysięcy z budżetu Mazowsza dla działkowców - 07.02.2022

Do 20 tysięcy z budżetu Mazowsza dla działkowców  Rusza tegoroczny program “Mazowsze dla działkowców”. Nabór wniosków trwa do 15 marca.  Nowe ogrodzenia, montaż oświetlenia lub monitoringu, a nawet zakup sprzętu do pielęgnacji zieleni – to tylko przykładowe inwestycje, na jakie działkowcy mogą pozyskać wsparcie z budżetu Mazowsza.

Właśnie ruszył program, w którym do podziału są dwa miliony złotych.

Program „Mazowsze dla działkowców” realizowany jest od czterech lat. Głównym celem tego autorskiego pomysłu samorządu Mazowsza jest wsparcie finansowe, które Rodzinne Ogródki Działkowe mogą przeznaczyć na budowę i modernizację infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawę jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. W tym roku, każdy ROD może wnioskować o wyższą kwotę niż w poprzednich edycjach – informuje Janina Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego

Tylko w ubiegłym roku ze środków samorządu Mazowsza skorzystało 89 rodzinnych ogródków działkowych, zarząd województwa spodziewa się, że w roku bieżącym zainteresowanie będzie jeszcze większe.

 

źródło: plock.fm

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.