Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Samorządy dla działkowców - 19.01.2022

Przed zbliżającym się w ROD okresem walnych zebrań zarządy przygotowują wnioski w sprawie planowanych na ten rok inwestycji. Dobrą wiadomością jest to, że kolejne samorządy deklarują chęć wspierania w 2022 roku rodzinnych ogrodów działkowych.

Przykładem może być Ostrów Wlkp., który w tym roku chce podzielić między 11 ROD ze swojego terenu 145 tys. zł. Władze miasta doceniają znaczenie pracy we własnym ogródku dla kilku tysięcy mieszkańców, ale zauważają też, że ROD, to zielone płuca miasta. Dlatego już po raz ósmy ogrody otrzymają wsparcie z budżetu Ostrowa. Do tej pory dzięki tym środkom ROD zainwestowały m.in. w modernizację alejek, monitoring.

Także władze Raciborza uważają, że 15 ROD, które są na terenie miasta i gminy, to ważny element środowiska przyrodniczego i jednocześnie zaplecze rekreacyjne dla mieszkańców. Dlatego pomoc finansowa w budowie i modernizacji infrastruktury ogrodowej jest potrzebna, aby mogły prawidłowo funkcjonować i rozwijać się. Wsparcie takie trafia do lokalnych ROD już od kilku lat. W sprawie zasad jej udzielania w 2022 roku Prezydent Miasta  skierował do radnych projekt uchwały.

Także w Stargardzie rodzinne ogrody działkowe są przez władze oceniane, jako zielone płuca miasta. Dlatego od 4 lat lokalny samorząd dofinansowuje ogrody (ma na swoim terenie 10 ROD). Otrzymują one środki na inwestycje (m.in. demontaż płyt eternitowych z dachów altanek), ale także na organizację imprez integracyjnych.  

Oprac. LS

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio