Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dotacje dla ROD okręgu pilskiego - 18.01.2022

Ponad 550 tys. zł wyniosły dotacje dla ROD Okręgu w Pile w 2021 roku

Dzięki aktywności OZ w Pile i zarządów ROD w ubiegłym roku 41 ogrodów z Okręgu w Pile otrzymało wsparcie finansowe m.in. na realizowane inwestycje.

Blisko połowa Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Okręgu Pilskiego pozyskała środki finansowe na swoją działalność. Łącznie wsparcie finansowe – ze strony samorządów oraz z funduszy PZD  - wyniosło 555 tys. złotych. Zostały one przeznaczone m.in. na  remonty ogrodzeń, modernizacje hydroforni, odnowę dróg i alei ogrodowych, oczyszczanie rowów melioracyjnych.

Samorządowe środki dla ogrodów

Najwięcej środków, bo ponad 300 tys. zł trafiło do pilskich ogrodów z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Natomiast z Programu Urzędu "Błękitno-Zielone Inicjatywy Dla Wielkopolski” do ROD wpłynęło przeszło 35 tys. zł. Dodatkowo Prezydent Piły wszystkim ROD, które otrzymały dotacje z tego programu przyznał dotację blisko 9 tys. zł (na uzupełnienie wkładu własnego każdego ROD).

Samorządy gmin (Ujście, Łobżenica, Wyrzysk, Gołańcz, Czarnków Wronki, Piła, Jastrowie, Chodzież) wsparły pilskie ogrody kwotą 124 tys. zł przeznaczoną na dofinansowanie realizowanych inwestycji i remontów.

Z kolei starostwo powiatowe w Pile przekazało 36 tys. zł (w formie bonu do realizacji w sieci marketów budowlanych Mrówka) dla 29 ROD - za ich działalność na rzecz społeczności lokalnych powiatu pilskiego w roku 40-lecia Jubileuszu Polskiego Związku Działkowców.

Natomiast Powiatowy Urząd Pracy w Chodzieży w ramach "Tarczy antykryzysowej” przyznał bezzwrotne pożyczki 9 ROD powiatu Chodzieskiego na łączną kwotę 29,5 tys. zł.

Wsparcie Związku

W 2021 roku do ROD trafiły także dotacje i pożyczki z PZD. Z Funduszu Samopomocowego Krajowy Zarząd PZD przyznał środki czterem ogrodom na kwotę 50 tys. zł. Natomiast z Funduszu Rozwoju ROD będącego w dyspozycji Okręgowego Zarządu PZD w Pile dwa ogrody w sumie otrzymały 1500 zł.

Ogółem w 2021 roku dotacje finansowe otrzymało 49 proc. ROD Okręgu Pilskiego.

Oprac. LS

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.