Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Wójt Czerwonaka wyróżniony Medalem 40-lecia PZD - 12.01.2022

W podpoznańskiej gminie Czerwonak funkcjonują 4  rodzinne ogrody działkowe. Od wielu już lat dobrze układa się współpraca zarządów ogrodów z władzami samorządowymi gminy, która wspiera rozwój ogrodów, przyczyniając się tym samym do poprawy warunków w jakich wypoczywają działkowcy. Corocznie z budżetu gminy przekazywane są ogrodom działkowym dotacje na prowadzenie ważnych ogrodowych inwestycji. Beneficjentami przyznanych dotacji były wszystkie ogrody działkowe. Gmina dofinansowała znaczącymi kwotami budowę przyłącza energetycznego i budowę ogrodzenia w ROD Karolin, budowę sieci wodociągowej w ROD Pod Dębem i w ROD im. W. Witosa w Owińskach, a także wsparła budowę Domu Działkowca i modernizację sieci elektrycznej w ROD Energetyk.

W uznaniu zasług dla rozwoju ogrodnictwa działkowego w gminie Prezes PZD przyznał Wójtowi Marcinowi Wojtkowiakowi Medal 40-lecia PZD. Aktu wręczenia Medalu, który  miał miejsce w dniu 11 stycznia 2022 r. w siedzibie Urzędu Gminy, dokonał prezes Okręgu Zdzisław Śliwa w towarzystwie zastępcy przewodniczącego Kolegium Prezesów Grzegorza Skrzypka.

Prezes Okręgu podziękował Wójtowi za dobry klimat dla ogrodów działkowych w gminie i przekazywane wymierne wsparcie dla ich rozwoju. Wójt Wojtkowiak dziękując za wyróżnienie wskazał, że traktuje je jako wyraz uznania także dla swoich poprzedników na urzędzie, którzy dbali o ogrody, jak również dla pracowników Urzędu załatwiających sprawy z którymi zgłaszają się do gminy działkowcy. Zapewnił, że będzie nadal dbał o rozwój ogrodów i wszystkie nawet trudne sprawy będą uzgadniane z zainteresowanymi ogrodami. Po oficjalnej części spotkania rozmawiano o aktualnych problemach funkcjonowania ogrodów w gminie.

TAD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio