Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Współpraca z miastem - 11.01.2022

Choć współpraca Miasta Gdyni z PZD trwa od lat, to od kwietnia 2019 jest usystematyzowana i uregulowana, dzięki umowie podpisanej z zarządem Okręgu Pomorskiego PZD i powołaniu zespołu do spraw ogrodów działkowych, współpracującego z Pełnomocnikiem Prezydenta Gdyni ds. Współpracy z Zarządami ROD.

Działkowcy cenią sobie kooperację z miastem, dlatego w przedostatni dzień jubileuszowego roku zawitali w gdyńskim ratuszu. 30 grudnia doszło do spotkania prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdyni Jakuba Ubycha z przedstawicielami działkowców – Mieczysławem Kamińskim, prezesem Okręgu Pomorskiego PZD, Władysławem Kurchanem, przewodniczącym Kolegium Prezesów Zarządów ROD w Gdyni i Andrzejem Łockiewiczem, dyrektorem biura Okręgu Pomorskiego PZD. Działkowcy odznaczyli Wojciecha Szczurka Medalem Jubileuszowym 40-lecia PZD.

                               

- Pan Wojciech Szczurek od momentu objęcia urzędu Prezydenta Gdyni pomaga działkowcom. Działkowcy czują jego życzliwość, otwartość i chęć współpracy. Dostrzegają też jego zaangażowanie i starania, aby ogrody gdyńskie pozostały w stanie nienaruszonym. Trudne sprawy związane z modernizacją układu komunikacyjnego, które bezpośrednio dotyczą częściowej likwidacji ROD, stara się procedować w możliwie najkorzystniejszy sposób dla ogrodów. Tym samym Pan Wojciech Szczurek dołączył do grupy zasłużonych samorządowców dla Polskiego Związku Działkowców – mówi Andrzej Łockiewicz.

- Cieszy mnie te wyróżnienie i jestem przekonany, że to efekt długoletniego współdziałania na partnerskich zasadach, dzięki którym udało się rozwiązać szereg wyzwań. Bardzo nam bowiem zależy na tym, by współpraca układała się harmonijnie i abyśmy wspólnie dyskutowali o stojących przed nami wyzwaniach, ze świadomością, jak ważną rolę w życiu tak wielu gdynian odgrywają ogrody działkowe – mówi Wojciech Szczurek.

Spotkanie działkowców z samorządowcami było nie tylko okazją do wręczenia medalu, ale również do dyskusji o bieżących wyzwaniach stojących przed ROD, a także ich lawinowo rosnącej popularności. Dlatego wziął w nim udział Jakub Ubych, który jest zaangażowany w projekty wspierające rozwój ROD na terenie Gdyni. Wśród poruszanych tematów była m.in. kwestia zagospodarowania wytwarzanych odpadów.

- Przed Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi stoją wyzwania, które są efektem dużego zainteresowania nowego pokolenia działkowiczów, które dodatkowo potęguje czas pandemii. Współpraca, otwarcie na nowe osoby, a także szereg działań np. edukacyjnych to kierunek, który pozwoli na dalszy rozwój – mówi wiceprzewodniczącego Rady Miasta Gdyni.

 

źródło: www.gdynia.pl

autor Przemysław Kozłowski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio