Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Rubinowa rocznica działkowców - 20.12.2021

40-lecie Polskiego Związku Działkowców świętowali w czwartkowy wieczór działkowcy z ROD Szyb Wschód w Knurowie  W spotkaniu udział wzięli także zaproszeni przez nich goście, wśród nich samorządowcy z prezydentem Knurowa Adamem Ramsem i wiceprzewodniczącym Rady Miasta Jerzym Pachem.  Honory gospodarzy czynili prezes ROD Szyb Wschód Edward Kasprzyk i Stanisław Kalisz – członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Działkowców w Katowicach.

Uroczystość była okazją do podsumowań – zarówno minionego sezonu, jak i czterech dekad działalności PZD. Stała się też doskonałym pretekstem do publicznego uhonorowania osób, które w tej działalności szczególnie się wyróżniają.

Słowa uznania i jubileuszowe dyplomy Krajowej Rady PZD za wkład w tworzenie i rozwój związku oraz za wieloletnie zaangażowanie i pracę dla dobra działkowców i ogrodów otrzymali – z rąk prezesa Kalisza - Edward Kasprzyk, Stanisław Skrzydlak, Irena Romaniuk i Jadwiga Famuła.

Działkowcy docenili wieloletnie wsparcie ze strony samorządu miasta. Dostrzeżono je na szczeblu centralnym w Warszawie, co potwierdził prezes PZD Eugeniusz Kondracki. Wyrazem wdzięczności były m.in. okolicznościowe dyplomy i jubileuszowy medal Bene Meritus, przekazane przedstawicielom władz miejskich.

Czwartkowa uroczystość zbiegła się z 70. urodzinami prezesa Kasprzyka. Miała więc wymiar podwójny. A nawet i potrójny – zakończyło ją wspólne spotkanie opłatkowe...

 

źródło: przegladlokalny.eu

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.