Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

RELACJA Z POSIEDZENIA KOLEGIUM PREZESÓW GRYFIC - 13.12.2021

W dniu 03.12.2021 r. o godz. 17.00 w biurze zarządu ROD Cukrownik w Gryficach odbyło się posiedzenie Kolegium Prezesów z terenu powiatu Gryfice. W posiedzeniu udział wzięło 8 prezesów zarządów ROD, oraz zaproszony przedstawiciel Okręgowego Zarządu w Szczecinie Czesław Skonecki. Posiedzenie prowadzone było przez przewodniczącego Kolegium Stanisława Ciach, zgodnie z przyjętym porządkiem w spokojnej rzeczowej atmosferze.

Podczas dyskusji prezesi poruszali takie zagadnienia jak:

– odpady komunalne

– inwestycje i remonty

– ogrodowa sieć energetyczna

– ogrodowa sieć wodociągowa

– księgowość - OFK

Prezes zarządu ROD Kasprowicza przedstawiła trudności związane z funkcjonowaniem ogrodowej sieci wodociągowej i konieczności kosztownej inwestycji w tym zakresie.

Prezes zarządu ROD Stokrotka w Trzebiatowie - Jaromin pochwaliła się nową inwestycją doprowadzenia do ogrodu energii elektrycznej, oraz wodociągu z sieci miejskiej. Woda w ogrodzie ma być już w styczniu 2022 r., a energia elektryczna wykonywana będzie zgodnie z projektem.

Wszyscy uczestnicy posiedzenia zgadzają się z tym, że do wykonywanie modernizacji infrastruktury ogrodowej potrzebne są środki finansowe, lecz działkowcy niechętnie partycypują na jej wykonanie.

Prezesi dzieli się informacją w jaki sposób rozwiązują problemy dotyczące odpadów komunalnych mając świadomość , że obniżając koszty działają niezgodnie z ustawą ,,śmieciową''- bez segregacji, co jest ustawowym obowiązkiem.

Przewodniczący kolegium Stanisław Ciach przedstawił pismo skierowane do samorządu lokalnego /Burmistrz i Starosta Powiatu/ o wsparcie finansowe ogrodów z terenu Gryfic. Pismo to zostało zaakceptowane przez prezesów zarządu ROD.

 W swoim wystąpieniu podziękowałem za zaproszenie na to posiedzenie podsumowując jego tematykę.

 Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w imieniu OZ oraz własnym przekazałem wszystkim działkowcom i ich najbliższych osób najlepsze życzenia.

opracował

Czesław Skonecki

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.