Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Prezes Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego w Pile udekorowany medalem „Bene Meritus” - 09.12.2021

Pan Jarosław Mela Prezes Zarządu Zakładów Przemysłu Ziemniaczanego “ZETPEZET” w Pile został udekorowany Jubileuszowym medalem „Bene Meritus” z okazji 40 - lecia Polskiego Związku Działkowców. Wręczenia medalu i dyplomu nadanego przez Prezesa Polskiego Związku Działkowców dokonali Prezes Okręgu PZD w Pile Marian Praczyk i Ryszard Grzelak Prezes ROD „Malwa” w Pile.

Pan Jarosław Mela w 1980 roku był inicjatorem powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Malwa” w Pile. Opracował plan zagospodarowania ogrodu, zakład pobudował z własnych środków ogrodzenie oraz doprowadził wodę do ogrodu i każdej działki. Od powstania ogrodu Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego są zakładem patronackim. ROD „Malwa” jako jedyny w Okręgu otrzymuje co roku wsparcie finansowe w wysokości 3 tys. zł na działalność statutową. Wspiera bieżące remonty infrastruktury ogrodu oraz dofinansował w formie materiałów wartości 8 tys. zł budowę biura zarządu ROD wg projektu Związku.

Pomoc kierowana jest do ROD z inicjatywy Prezesa Jarosława Meli, który jest sympatykiem ruchu ogrodnictwa działkowego oraz Polskiego Związku Działkowców.

W spotkaniu uczestniczył Zastępca Prezesa Pan Jerzy Kasprzak, który oświadczył, że po przejściu na emeryturę Pana Jarosława Meli w 2022 roku Zakład będzie nadal wspierał ROD „Malwa”.

EK

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.