Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD "Pod Lipą" z Wodzisławia Śląskiego ma nową siedzibę - 30.11.2021

Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Lipą” został założony w 1971 roku. Ogród zajmuje obszar 2,363 ha, na którym znajduje się 69 rodzinnych działek.

Listopad 2021 roku – Komisja inwestycyjna Delegatury Rejonowej w Rybniku PZD spisuje protokół zakończenia trzech zadań inwestycyjnych w ROD „Pod Lipą”:

* nowy kontener – biuro zarządu,

* miejsca postojowe,

* zbiornik na nieczystości.
Prace zakończone, Zarząd może pochwalić się udaną kompleksową inwestycją dla działkowców, dla ogrodu.

       

Wszystko zaczęło się w 2019 od wyboru nowego zarządu i pomysłu do potrzeby posiadania biura.

Walne Zebranie w 2020 roku podjęło decyzję o budowie biura wraz zapleczem socjalnym. Działkowcy zgodzili się na partycypację 100 złotych od działki. Zarząd natomiast wystąpił z wnioskami o dotację do Okręgowego Zarządu Śląskiego Katowicach oraz do Urzędu Miasta Wodzisławia Śląskiego – wniosek o dotację w wysokości 20 000,00 zł. Nikomu nie trzeba przypominać, jak trudno było funkcjonować w ograniczeniach związanych z pandemią Covid-19. Były utrudnienia, ale funkcję Prezesa w tym ogrodzie pełni Adam Bugdoł, społecznik. Temu Prezesowi  i temu zarządowi przyświecał cel –  wykonać biuro zarządu.

 

2021 roku Zarząd ROD Pod Lipą otrzymuje z Okręgowego Zarządu Śląskiego w Katowicach 30 tysięcy złotych dotacji oraz 20 tysięcy złotych z UM Wodzisławia Śląskiego. Zarząd pracował ze zdwojona energią, aby do zimy zakończyć inwestycje oraz rozliczyć otrzymane dotacje. Koszt inwestycji to ponad 65 000,00 tysięcy złotych. Zaplanowane zadania ukończono.

Sukces – także przez wielkie „S”.

        

To kolejny Rodzinny Ogród Działkowy z Wodzisławia Śląskiego, który otrzymał dotację z Urzędu Miasta na rozwój infrastruktury ogrodowej. Ogrody w tym mieście mają bardzo dobre relacje z Urzędem Miasta, a działkowcy mogą liczyć na wsparcie Pana Mieczysława Kiecy, Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

Gratulujemy i cieszymy się wspólnymi osiągnięciami.

Lucyna Cyrek

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio