Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD im. Marii Konopnickiej w Gdańsku aktywizuje seniorów - 19.11.2021

Już 25 listopada w Domu Działkowca ROD im. Marii Konopnickiej na gdańskich Stogach ruszą warsztaty i wykłady dla  osób starszych na temat zdrowia, bezpieczeństwa oraz rozwoju własnych pasji. Projekt „Aktywni z wiekiem” zarząd ogrodu realizuje we współpracy z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku.  

 

Akcja jest skierowana zarówno do działkowców, jak i okolicznych mieszkańców. – Plakaty informujące o serii spotkań i zajęć trafiły do Klubu Seniora, biblioteki publicznej oraz zostały naklejone w wielu punktach dzielnicy. Od naszych działkowych seniorów mam już nawet potwierdzenie, że zapisali się na zajęcia – mówi Łukasz Prażmowski, prezes ROD im. Marii Konopnickiej w Gdańsku i pomysłodawca włączenia się ogrodu do projektu „Aktywni z wiekiem”.

Seniorzy będą mogli wziąć udział w jednym lub we wszystkich siedmiu bezpłatnych warsztatach. Na cykl składają się m.in. zajęcia fotograficzne, z rękodzieła, kaligraficzne, wykłady na temat dietetyki, bezpieczeństwa seniorów, obsługi smartfona.

Prezes Prażmowski dodaje, że będzie to okazja dla seniorów, aby nawiązać i rozwinąć znajomości, zasięgnąć porad specjalistów.

Wszystkie zajęcia odbędą się w ogrzewanym Domu Działkowca, który ma powierzchnię 100 mkw., co pozwala zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom pod względem sanitarnym. Łukasz Prażmowski przypomina jednocześnie, że będą obowiązywały środki ostrożności związane w epidemią COVID-19 (maseczki, zachowanie odstępu).

Zajęcia rozpoczną się 25 listopada br. , a potrwają do 20 stycznia 2022 roku.

 

Lidia Sosnowska

 

 

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio