Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zakończył się kolejny etap modernizacji ogrodzenia w ROD im. Stefana Żeromskiego w Lidzbarku - 19.11.2021

Inwestycja o wartości 28,5 tys. zł w lidzbarskim Rodzinnym Ogrodzie Działkowym była możliwa dzięki współpracy zarządu ROD i Gminy Lidzbark, która pozyskała dofinansowanie w ramach „Grantu Marszałka Województwa dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych”.

Ukończona została kolejna część ogrodzenia lidzbarskiego ROD przy ul. Stefana Żeromskiego. Koszt przedsięwzięcia sięgnął 28,5 tys. zł, z czego 15 tys. stanowił grant, 7,8 tys. zł wyniósł wkład gminy Lidzbark, resztę - 5,7 tys. zł  wyłożył ROD.

W ramach inwestycji wymienionych zostało 120 metrów starego, zniszczonego ogrodzenia na nowe z paneli ogrodzeniowych z betonową podmurówką. Postawiona została też lampa solarna, która doświetli teren ogrodu. – Realizacja tej inwestycji wpłynie nie tylko na estetykę  ogrodu, ale przede wszystkim poprawi nasze bezpieczeństwo – podkreśla Izabela Rzeszutko, prezes ROD im. S. Żeromskiego w Lidzbarku.

Dodaje, że był to pierwszy rok, kiedy została uruchomiona możliwość zdobycia środków w ramach projektu „Granty Marszałka Województwa dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych”, którego ideą jest poprawa infrastruktury technicznej i rekreacyjnej ROD oraz promowanie działań związanych z zaspokajaniem socjalnych, wypoczynkowych i rekreacyjnych potrzeb społeczeństwa na Warmii i Mazurach.  – Przystąpiliśmy do konkursu razem z gminą, otrzymaliśmy też wsparcie Okręgu Warmińsko-Mazurskiego PZD. Przygotowanie wniosku wymagało sporo pracy, ale było warto – mówi z satysfakcję Izabela Rzeszutko.

Przypomina, że w ubiegłym roku w ROD im. Żeromskiego wymieniono 197,5 metrów ogrodzenia (w tym bramę i furtkę). Inwestycja o wartości blisko 14 tys. zł została dofinansowana kwotą 2,5 tys. zł przez Okręg Warmińsko-Mazurski PZD. Wyjaśnia, że prace były wtedy realizowane systemem gospodarczym  przez samych działkowców. Natomiast w tym roku zadanie wykonała w firma wyłoniona w przetargu przez Gminę Lidzbark.

Prezes Izabela Rzeszutko dodaje, że w przyszłym roku planowana elektryfikacja ROD im. S. Żeromskiego. Prace przygotowawcze już się rozpoczęły.

                                                                                    Lidia Sosnowska

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio