Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Dni Działkowca w ROD Wł. Sikorskiego w Lęborku - 05.11.2021

W dniu 23.10.2021r w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Wł. Sikorskiego w Lęborku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 40-lecia Polskiego Związku Działkowców oraz Dnia Działkowca.
W uroczystości udział wzięło ok 70 działkowców, oraz zaproszonych gości w osobach Burmistrza Miasta Lęborka Pana Witolda Namyślak, przedstawicielki Starosty Powiatowego z Lęborka Pani Violetty Kurkiewicz -Zajączkowskiej oraz Prezesa Okręgu PZD w Słupsku Pana Wiesława Boratyńskiego.
Uroczystość otworzył Pan Prezes Zarządu ROD Pan Ryszard Rozwadowski, który w swoim wystąpieniu podziękował działkowcom za zaangażowanie na rzecz rozwoju ROD, który istnieje już ponad 50 lat. Przedstawił również historię Polskiego Związku Działkowców i jego 40-letniego Jubileuszu. Pan Wiesław Boratyński Prezes Okręgu wręczył dla Pana Burmistrza Miasta Lęborka medal z okazji 40 -lecia PZD oraz dla działkowców medale za Zasługi dla ROD. Wręczono również wiele upominków dla działkowców zaangażowanych w pracy społecznej na rzecz ROD i wyróżniających się działkowców w związku z uprawą działki. Działki z roku na rok zmieniają swój charakter i służą do wypoczynku wielopokoleniowym rodzinom jak również produkcji zdrowej żywności są z roku na rok bardziej nowoczesne zaznaczył Pan Prezes Zarządu ROD Wł. Sikorskiego w Lęborku.

 

Longina Ciesielska
Instruktor ds. ogrodniczych

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio