Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Nowa koncepcja drogi przez ogródki działkowe na Zalesiu. Zamiast 70 działek zlikwidowanych tylko osiem? - 04.11.2021

Droga łącząca ulice Krzyżanowskiego z Wieniawskiego w Rzeszowie, tak potrzebna mieszkańcom osiedli Zalesia i Słociny, zostanie wybudowana. Ma jednak pochłonąć nie aż 70 ogródków działkowych - jak wcześniej planowano - ale prawie 10 razy mniej.

Ogłosił to podczas debaty o zieleni miejskiej Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Konrad Fijołek, ogródki działkowe, prezydent Rzeszowa - Na Zalesiu odstąpiliśmy od likwidacji 70 działek na przebieg drogi, ale około ośmiu działek musimy zlikwidować, bo nie jesteśmy w stanie inaczej wcisnąć tej drogi - powiedział we wtorek Konrad Fijołek podczas debaty o zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Pierwotny plan budowy łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego miał pochłonąć nawet kilkadziesiąt działek. Po interwencjach działkowców plan ten został zmodyfikowany. Nie porzucono planów budowy. Droga w tym miejscu z całą pewnością powstanie.

Osiem zamiast siedemdziesięciu

O swoje działki zaciekle walczyli działkowcy ROD z os. Zalesie. Wykorzystali do tego moment kampanii wyborczej. Ich upór okazał się skuteczny.

- Był opracowywany taki projekt, który zakładał likwidację części ogrodów działkowych ze względu na to, że droga przez nie przechodziła. Został on poddany konsultacjom społecznym krótko po objęciu urzędu. Po tym spotkaniu prezydent zadecydował o zmianie przebiegu tej drogi tak, aby zaoszczędzić jak największą liczbę działek - wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

 

źródło : rzeszow.wyborcza.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio