Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Ogródki na "Banie" pozostaną - 22.10.2021

W środę odbyło się spotkanie Prezydenta Świętochłowic Daniela Begera z użytkownikami ogródków działkowych na tzw. „Banie”.  Prezydent potwierdził, że żadne ogródki nie będą likwidowane  Spotkanie było pokłosiem fałszywych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej jakoby ogródki działkowe miałyby zostać zlikwidowane ...

Spotkanie było pokłosiem fałszywych informacji, które pojawiły się w przestrzeni publicznej jakoby ogródki działkowe miałyby zostać zlikwidowane, a w tym miejscu miałoby powstać osiedle mieszkaniowe.

Z całą stanowczością chcę podkreślić, że żadne ogródki, które funkcjonują zgodnie z prawem nie zostaną zlikwidowane. Chcę abyśmy poszli nawet krok dalej i w miejscu tym powstały Rodzinne Ogródki Działkowe, które usprawnią kwestie związane z zarządzaniem ogródkami, a także zwiększą bezpieczeństwo i ogólny poziom estetyki tego miejsca – mówił Daniel Beger podczas spotkania.

W najbliższym czasie zostanie uregulowana forma użytkowania wszystkich ogródków działkowych na tzw. „Banie”, tak aby w przyszłym roku użytkownicy ogródków mogli przystąpić do powoływania stowarzyszenia Rodzinnych Ogródków Działkowych. Po spotkaniu wszyscy zainteresowani powołaniem ROD mieli szansę uzyskać wszelkiego rodzaju informacje o tym, jak to zrobić od Prezes ROD „Ustronie” – Beaty Witerskiej.

 

Sylwia Gerlaczek

 

Źródło: swiony.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio