Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

OKRĘGOWE DNI DZIAŁKOWCA 2021 W OKRĘGU PZD W KALISZU - 20.10.2021

 Z okazji 40-lecia Polskiego Związku Działkowców na terenie Okręgu PZD w Kaliszu w dniu 16 października 2021 roku  w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. ks. Kazimierza Niesiołowskiego odbyło się uroczyste posiedzenie  Okręgowej Rady PZD i Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZD w ramach Okręgowych Dni Działkowca 2021.
W posiedzeniu uczestniczyli także zaproszeni goście w osobach:
- Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego    Pan Krzysztof Grabowski
- Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego     Pani Marzena Wodzińska
                                                                                   Pan Jan Grzesiek
- Burmistrz Miasta Pleszewa                                     Pan Arkadiusz Ptak
oraz zasłużeni działacze i prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych, zasłużeni weterani ogrodnictwa działkowego w Polsce, założyciele Polskiego Związku Działkowców oraz działacze, którzy swą rzetelną pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju ogrodnictwa działkowego i największej organizacji społecznej w Polsce – Polskiego Związku Działkowców.
Uroczystość rozpoczęto odegraniem hymnu państwowego i hymnu działkowców „Zielona Rzeczpospolita”
Uroczystość prowadził Prezes Okręgu Pan Jerzy Wdowczyk.
W swoim wystąpieniu podkreślił, że ze względów epidemiologicznych impreza ma ograniczoną liczbę uczestników. Impreza odbyła się z zachowaniem obostrzeń wynikających z panującej pandemii.
Zasłużeni działacze i działkowcy otrzymali odznaczenia, pamiątkowe Medale z okazji Jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców i dyplomy.
Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego odznaczył 8 działaczy Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.
Prezes Okręgu i Wiceprezes wręczyli 23 osobom przyznane przez Prezesa Związku Medale Jubileuszowe Bene Meritus  za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców z okazji Jubileuszu 40-lecia PZD.
Wiele osób otrzymało także okolicznościowe dyplomy Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców przyznane dla członków założycieli PZD oraz z okazji Jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców za wkład w tworzenie i rozwój PZD oraz za wieloletnie zaangażowanie dla dobra działkowców, ogrodów i Związku.
Burmistrz Miasta Pleszewa został odznaczony Odznaką „Za Zasługi dla PZD” za wspieranie pleszewskich ogrodów działkowych przez samorząd pleszewski i w swoim wystąpieniu pogratulował  Jubileuszu 40-lecia PZD..
Prezes Okręgu podziękował Panu Wicemarszałkowi Województwa Wielkopolskiego za duże wsparcie finansowe, które przyczynia się do rozwoju i modernizacji infrastruktury  ogrodowej.
Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego złożył na ręce Prezesa Okręgu pamiątkową tablicę z życzeniami oraz skierował słowa uznania od władz województwa dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych  prężnie rozwijających się i służących społeczeństwu Wielkopolski.
Radni Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w swoich wystąpieniach podkreślali dużą rolę ogrodów działkowych dla mieszkańców Wielkopolski oraz życzyli dalszego rozwoju ogrodnictwa działkowego.
W dalszej części uroczystości laureatowi  Konkursu Krajowego „ROD 40-lecia PZD”   Zarządowi im .ks. K. Niesiołowskiego i wyróżnionemu w tym Konkursie Zarządowi ROD „Róża” w Słupcy, Prezes Okręgu i Wiceprezes wręczyli w imieniu Prezesa Związku okazałe puchary, dyplomy i zestawy cebulek kwiatów.
Uroczystość zakończono wspólnym posiłkiem.

 

                                                                Biuro 

                                                            Okręgu PZD w Kaliszu

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio