Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Poprawa bezpieczeństwa w ROD im. mjr Dobrzyckiego w Obornikach - 19.10.2021

Tutejszy ogród działkowy istnieje od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Przez okres prawie sześćdziesięciu lat nikt nie pomyślał o jego oświetleniu. W okresach jesienno – zimowych ogród zapadał w przysłowiowy „sen zimowy”.

Pełna elektryfikacja działek zakończona została na początku dwudziestego pierwszego wieku. Brak oświetlenia działek sprzyjał drobnym kradzieżom sprzętów ogrodowych oraz plonów działkowców. Stwarzało to również zagrożenie dla działkowców poruszających się po ogrodzie w porze wieczorowej.

Problem oświetlenia ogrodu dojrzewał przez ostatnie trzy lata. Zarząd ROD analizował możliwość oświetlenia ogrodu w sposób tradycyjny oraz z wykorzystaniem nowoczesnej technologii z zastosowaniem lamp solarnych z  nowoczesnymi oprawami typu LED.

W czerwcu 2021 roku Walne Zebranie ROD podjęło uchwałę o instalacji w ogrodzie lamp solarnych. Środki finansowe na powyższą inwestycję zabezpieczyli: działkowcy, Burmistrz Obornik oraz OZ PZD w Poznaniu.

 

W dniu 16 października 2021 roku zakończono pierwszy etap oświetlenia ogrodu, stawiając czternaście lamp o wysokości 5 m i mocy 480 W. Wieczorne wędrówki po ogrodzie przy kaskadowym oświetleniu alejek  to wspaniały i bezpieczny spacer.

Jan Molski/ Prezes Zarządu ROD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.