Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Przedszkolaki z wizytą w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Flisak" w Toruniu - 19.10.2021

Przedszkolaki z placówki na Rubinkowie w Toruniu zawitały w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym "Flisak" w Toruniu. Celem wizyty było zaznajomienie najmłodszych z przyrodą, a także nauka szacunku do środowiska naturalnego. Nauka połączona z zabawą jest najlepszym sposobem rozwoju młodych umysłów, które są niewyobrażalnie chłonne, ale również szybko ulegają znudzeniu.

W trakcie spaceru po terenie ogrodu dzieci poznały rodzaje drzew i krzewów rosnących na działkach, a także upiększających działki kwiatów kwitnących jesienią. Olbrzymi entuzjazm w dzieciach wzbudziły hotele dla owadów, gdyż większość z najmłodszych po raz pierwszy poznała słowo "hotel" w znaczeniu dotyczącym działalności proekologicznej. 

Niektóre z dzieci doskonale znały pojęcie Rodzinnego Ogrodu Działkowego, gdyż ich rodzice, czy dziadkowie użytkują działki w ROD, więc mają one możliwość rozkwitu i pielęgnacji pasji do ogrodnictwa działkowego już od najmłodszych lat. 

Dzieci zadawały wiele pytań, co dobrze świadczy o ich zainteresowaniu przyrodą. Wykazały się też dużą znajomością świata roślin i zwierząt. 

Wizytę w wymiarze edukacyjnym i logistycznym przygotowł i przeprowadził zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Flisak" w Toruniu.

Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na zdrowy, ekologiczny poczęstunek w postaci owoców pochodzących prosto z działek. 

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

Foto: Zarząd ROD "Flisak" w Toruniu

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio