Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Sezon działkowy się kończy, złodzieje na to czekają - 18.10.2021

Jesienią rzadziej chodzimy na ogrody działkowe. Robimy ostatnie porządki przed zimą i zazwyczaj na działki wracamy dopiero wiosną. Dlatego oławscy policjanci apelują do właścicieli ogrodów o właściwe zabezpieczenie altan i pozostawionego w nich mienia. Każdego roku, właściciele działek spędzają na swoich ogrodach mnóstwo czasu, od wczesnej wiosny do jesieni. Sezon działkowy spowalnia przed zimą. Dlatego policjanci przypominają o kilku ważnych zasadach.

Aby nasza działka nie była narażona na dewastację oraz kradzież pamiętajmy, by nie zostawiać w altankach przedmiotów wartościowych - mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. - Kosiarki, piły, sprzęt elektryczny i elektroniczny, kuchenki i butle gazowe powinniśmy na okres jesienno-zimowy przenieść w inne bezpieczne miejsce, np. do zamkniętej piwnicy w miejscu zamieszkania.

Jeżeli jednak przedmiotów nie da się przenieść warto oznaczyć je w sposób trwały, zrobić dokumentację fotograficzną oraz zachować wszystkie dokumenty gwarancyjne. Wartościowe narzędzia należy umieścić w miejscu niewidocznym. Pamiętajmy, aby altankę zabezpieczyć w atestowane zamki i drzwi oraz kraty w oknach, a nawet alarm. Każda trudność w pokonywaniu przeszkód może zniechęcić włamywacza do działania.

Zadbajmy o bezpieczeństwo na działkach wspólnie z sąsiadami. Podczas ich nieobecności sprawdzajmy, czy nie doszło u nich do kradzieży, a w sytuacjach wątpliwych warto skontaktować się właścicielami. Pamiętajmy, aby podczas prac na działce nie pozostawiać cennych przedmiotów bez nadzoru. Zwracajmy uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych. Pytanie "kogo pan szuka?" może skutecznie odstraszyć złodzieja. Wszelkie zagrożenia i niebezpieczne sytuacje należy na bieżąco zgłaszać Policji poprzez numerem alarmowy 112

źródło: KPP w Oławie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio