Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Okręgowe Dni Działkowca w Pleszewie - 18.10.2021

W Pleszewie zorganizowano Okręgowe Dni Działkowca 2021. Impreza zorganizowana została w ROD im. ks. K. Niesiołowskiego - wszystko to z okazji jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Działkowców. 

Było podniośle i uroczyście - a na imprezie nie zabrakło zaproszonych gości z władzami województwa wielkopolskiego na czele: obecny był m.in. wicemarszałek Krzysztof Grabowski, ponadto radni województwa: Jan Grzesiek oraz Marzena Wodzińska. Obecny był również burmistrz Pleszewa - Arkadiusz Ptak.

Uroczystość była doskonałą okazją do wyróżnienia i docenienia samych działkowców - tych najbardziej zasłużonych i o najdłuższym stażu. Jak podkreślał prezes Okręgu PZD w Kaliszu Jerzy Wdowczyk - ze względów epidemiologicznych impreza musiała mieć ograniczoną liczbę osób - każdy jednak wyróżniony - stosowne dyplomy z czasem dostanie.

A wyróżnionych na samej imprezie nie brakowało. Działkowcom wręczano odznaczenia, medale, dyplomy oraz puchary. W ten skromny sposób doceniano tych, którzy przez minione lata przyczyniali się do rozwoju organizacji oraz do rozwoju samych ogrodów działkowych. Sami działkowcy doceniali także władze, które działkowców wspierają - podczas dzisiejszej uroczystości medal otrzymał również burmistrz Pleszewa. 

Warto zaznaczyć, że ogrody działkowe są wspierane finansowo - zarówno przez samorząd pleszewski jak i wojewódzki.

-Bardzo dziękujemy za to wsparcie finansowe, które pomaga nam się rozwijać - zaznaczał dziś prezes okręgu PZD Jerzy Wdowczyk - kierując duże słowa uznania w kierunku władz województwa - które zabezpieczają w budżecie stosowne pieniądze dla działkowców.

Sam wicemarszałek Krzysztof Grabowski również dziękował dziś również za współpracę - wręczając stosowne gratulacje od władz województwa na ręce prezesa okręgu PZD.

źródło: www.zpleszewa.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.