Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD „Słoneczko” w Poraju - 15.10.2021

W słoneczne, sobotnie popołudnie (25 września) w świetlicy ogrodowej Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Słoneczko” w Poraju odbył się Dzień Działkowca. Były rozmowy o bieżących sprawach działkowców, wspomnienia, wręczono odznaczenia związkowe i wspólnie bawiono się przy grillu i muzyce.

Z zaproszenia prezesa ROD „Słoneczko” Tadeusza Samborskiego skorzystali licznie działkowcy, posiadający swoje ogródki działkowe przy ul. Sportowej w Poraju oraz gościa: wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, sekretarz Zarządu Okręgowego PZD w Częstochowie Andrzej Szczepański, prezes Porajskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu w Poraju Andrzej Pawłowski, prezes Stowarzyszenia „Marina Poraj” Urszula Grzywacz. Spotkanie odbyło się najpierw w wyremontowanej świetlicy porajskiego ROD-u. Tutaj odbyła się część oficjalna. W swoim wystąpieniu okolicznościowym, prezes Tadeusz Samborski skupił się na bieżących sprawach ogrodowych. Było wiele podziękowań działkowcom za zaangażowanie w prace inwestycyjne i organizacyjne. Ciepłe słowa skierowane zostały także pod adresem Urzędu Gminy Poraj i wójt Katarzyny Kaźmierczak, która złożyła działkowcom życzenia i skierowała na ich ręce okolicznościowy list gratulacyjny, który odczytał Andrzej Kozłowski z Urzędu Gminy.

Dniu Działkowca towarzyszyło odznaczenie srebrnymi i brązowymi odznakami Zasłużony Działkowiec, tych którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju ogrodu.
Srebrne Odznaczenia otrzymali: Elżbieta Witkowska, Jacek Żołobko i Stanisław Chruściel, a brązowe: Maria Zawartka, Zdzisław Borowski, Krzysztof Gronkowski i Wiesław Muskała.

Przy muzyce, serwowanej przez Listonosza Romana i wspólnym grillu działkowcy podsumowali sezon upraw i zbiorów i działalności w Ogrodach. Zabawa taneczna i spotkanie integracyjne było wyjątkowo udane. Działkowcy już snują plany na kolejny sezon, który już za parę miesięcy, gdy wiosną zaświeci słońce nad „Słoneczkiem”.

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio