Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

POŚWIĄTECZNE REFLEKSJE - 12.10.2021

10 dni temu obchodziliśmy uroczyście Krajowe Dni Działkowca 2021 r. W tym roku odbywały się one po raz pierwszy w trybie zdalnym. Trzeba było nie lada wyobraźni, by przewidzieć taki scenariusz, łączący Warszawę z wszystkimi okręgami. Patrząc dzisiaj na przebieg tej uroczystości, należy ją ocenić, że była to udana uroczystość i mogła satysfakcjonować uczestników.

                       

Ograniczenia sanitarne nie pozwalały co prawda na rozmach i zaproszenie w okręgach wszystkich, którzy powinni być, ale ograniczenia do niezbędnego minimum pozwoliły spełnić oczekiwania, zadowolić tradycję i zdobyć nowe doświadczenia organizacyjne.

                     

O pozytywach organizacji wypowiadają się kolejne okręgi na swoich stronach internetowych, poszerzając wiedzę o jej przebiegu. We wszystkich okręgach podniosłym akcentem było tradycyjne dzielenie się chlebem, a na zakończenie okolicznościowym tortem. Jak widać z poszczególnych relacji, pomysłów na urozmaicenie uroczystości w jednostkach terenowych było wiele, co należy zawdzięczać strukturom okręgowym i pracownikom. Dlatego zamiar świętowania w takiej formie udał się znakomicie.

                     

Forma ta co prawda nie zastąpi całkowicie, dawnych tradycyjnych Krajowych Dni Działkowca, ale w sytuacjach wyjątkowych należy uznać, spełniła ona swoją rolę. Entuzjazm wyczuwało się nawet poprzez nośniki elektroniczne.

Należą się podziękowania Jednostce Krajowej w całości za wykonanie zadań z nawiązką, bo i śpiew 100 lat, też był udany.

                        

Trzeba powiedzieć po marynarsku: „Tak trzymać!” – a będzie dobrze!

Prezes Okręgu PZD w Szczecinie

mgr Tadeusz Jarzębak

 

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio