Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Remonty w warszawskich rodzinnych ogrodach działkowych - 11.10.2021

Trzy warszawskie ogródki działkowe prowadzą prace modernizacyjne korzystając z pieniędzy z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców. Chodzi o ROD Promyk, ROD Białołęka Dworska i ROD Syrena.

ROD Promyk zainwestował w nowe rozdzielnie elektryczne - poprzednie miały już ponad 40 lat. Rozdzielnie wyposażone są w nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowe, a do każdej jest załączony schemat wraz z opisami bezpieczników. Do wymiany szykowano się od dłuższego czasu, środki na ten cel zaczęto zbierać 4 lata temu.

Na bezpieczeństwo działkowców - choć w innym rozumieniu - postawiła również rada ROD Białołęka Dworska. Tutaj środki spożytkowano na wymianę dwóch bram od strony ul. Orneckiej.

Z kolei w ROD Syrena Syrena modernizację przechodzi dom działkowca - miejsce spotkań i integracji. Budynek zyskał nowe drzwi i okna, przeprowadzono również odgrzybianie i osuszanie budynku.

ROD Promyk i ROD Syrena z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców otrzymały wsparcie w wysokości 10 tys. zł. ROD Białołęka Dworska dostał 2 tys. zł.

 

 

źródło : warszawa.tvp.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio