Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Pleszew: Rodzinne ogrody z samorządowym wsparciem - 11.10.2021

Kolejny rok z rzędu Miasto i Gmina Pleszew dotuje Rodzinne Ogrody Działkowe. Pieniądze można przeznaczyć na poprawę infrastruktury służącej wszystkim działkowiczom.

To jednak nie jedyna forma wsparcia, jaką oferuje samorząd.

W bieżącym roku na dotacje celowe z pleszewskiego budżetu wydano kwotę ponad 48 tys. zł. Wnioskowaną pulę pieniędzy otrzymało osiem ogrodów działkowych. Środki zostaną wydane na modernizację działkowej infrastruktury, np. na wymianę ogrodzenia, montaż monitoringu, przebudowę sieci wodociągowej czy budowę wspólnych chodników. Udzielona dotacja nie może przekroczyć 50% wartości przedsięwzięcia.

– Chętnych na skorzystanie z takiej formy wsparcia nie brakuje. Pleszewscy działkowicze są bardzo aktywni i dbają szczególnie o jak najlepsze warunki na swoich ogrodach. Gmina z kolei dokłada starań, by tzw. działki mogły się jak najlepiej rozwijać i podnosić standardy ekologiczne otoczenia – tłumaczy Mara Chrzanowska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska pleszewskiego ratusza. Warto podkreślić, że te „małe płuca miasta” spełniają rolę rekreacyjną i wypoczynkową dla wielu rodzin.

Dotacja celowa to nie jedyna forma wsparcia ROD. Każdego roku odbywa się m.in. Konkurs na najładniejszy Rodzinny Ogród Działkowy. Zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne, z których najwyższa to 4 tys. zł.

 

Źródło : samorzad.pap.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.