Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wielkie świętowanie Krajowych Dni Działkowca w Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD - 06.10.2021

W dniu 30 września 2021 roku w trybie zdalnym odbyły się Krajowe Dni Działkowca. Przedsięwzięcie zostało świetnie przygotowane zarówno pod względem merytorycznym, jak i logistycznym. Równo o godzinie 11:00 wszystkie 26 Okręgów w całej Polsce, a także Jednostka Krajowa PZD połączyły się ze sobą za pomocą aplikacji Microsoft Teams, aby wspólnie świętować tak wyjątkową uroczystość, jaką są Krajowe Dni Działkowca. W tym roku ten jakże ważny dla wszystkich działkowców dzień miał wyjątkowy charakter, gdyż połączony został z obchodami Jubileuszu 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców.

W Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD na sali konferencyjnej spotkało się 13 osób, w tym 11 osób, którym Prezes PZD – mgr. inż. Eugeniusz Kondracki nadał medal z okazji 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców „Bene Meritus”, a także dwie osoby odznaczone złotą odznaką „Zasłużonego Działkowca” przyznawaną przez Krajową Radę PZD.

Uroczystość otworzył Prezes Polskiego Związku Działkowców wzywając wszystkich uczestników do hymnów: narodowego pn. „Mazurek Dąbrowskiego”, a także związkowego pn. „Zielona Rzeczpospolita”. Po odśpiewaniu hymnów Prezes PZD wygłosił przemówienie z okazji Krajowych Dni Działkowca, a także Jubileuszu 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców.

Święto wszystkich działkowców kojarzone jest z dzieleniem się chlebem dożynkowym, więc i tej jakże wyjątkowej chwili nie mogło zabraknąć podczas uroczystości.

W trakcie Krajowych Dni Działkowca połączonych z Jubileuszem 40-lecia PZD za zgodą Prezesa Polskiego Związku Działkowców – mgr. inż. Eugeniusza Kondrackiego Prezesi Okręgów wręczyli aktywnym działaczom medale z okazji 40 – lecia Polskiego Związku Działkowców „Bene Meritus”. W Okręgu Toruńsko – Włocławskim PZD medale wręczał Prezes Okręgu – Piotr Gadzikowski. Po wręczeniu medali okolicznościowych nadeszła chwila na odznaczenie wyjątkowych członków Polskiego Związku Działkowców złotą odznaką „Zasłużonego Działkowca”.

Następnie nadeszła chwila na wystąpienia uczestników uroczystości, którzy chętnie opowiadali o znaczeniu Polskiego Związku Działkowców i Rodzinnych Ogrodów Działkowych zarówno na terenie swoich Okręgów, jak i całej Polski.

Na zakończenie Prezes Polskiego Związku Działkowców poprosił zebranych po drugiej stronie monitora o podzielenie się tortami z okazji Jubileuszu 40 – lecia PZD, więc już po chwili wszyscy uczestnicy zajadali się rozmaitymi wypiekami.

Prezes PZD kończąc uroczystość podziękował wszystkim aktywnym działaczom Polskiego Związku Działkowców za zaangażowanie w rozwój ogrodnictwa działkowego w Polsce życząc przede wszystkim zdrowia wszystkim zebranym i zachęcając do dalszej pracy na rzecz Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

 

Oliwia Ciechomska - insp. ds. administracyjnych OZ PZD

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.