Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 45-lecia założenia ROD im. J. Kilińskiego w Korfantowie - 24.09.2021

Obchody Dnia Działkowca połączonego z jubileuszem 45-lecia powstania Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. J. Kilińskiego w Korfantowie odbyły się w dniu 18.09.2021 na stadionie miejskim w Korfantowie. 

W uroczystości wzięli udział działkowcy wraz z rodzinami oraz zaproszeni goście: Pan Jerzy Zakrzewski I Wiceprezes Okręgu Opolskiego PZD, Pan Paweł Nowacki – Naczelnik Wydziału Gospodarki , Ekologii i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Korfantowie, Pani Jolanta Grzegorzewicz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Korfantowie, która została odznaczona medalem „Za Zasługi Dla ROD” oraz Pan Paweł Barłoga (producent krzewów i roślin ozdobnych z Przydroża Wielkiego).

  

Uroczystość rozpoczęła się od Hymnu Polskiego Związku Działkowców, po czym prezes ROD Tadeusz Przystawki wygłosił przemówienie dotyczące historii powstania Ogrodów Działkowych w Korfantowie. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Po ich wystąpieniu nastąpiło odznaczenie działkowców medalami „Zasłużony Działkowiec” oraz medalem „Za Zasługi Dla ROD” . Osoby odznaczone otrzymały również dyplomy i krzewy ozdobne.

Przedstawiciel Okręgu Opolskiego PZD wręczył Prezesowi ROD Jubileuszowy puchar i dyplom od Prezesa PZD Eugeniusza Kondrackiego.

 

Po części oficjalnej zespół wokalny „Fantazja” z Bielicza bawił działkowiczów swoim występem. Działkowcy biesiadowali do późnych godzin wieczornych przy dobrej muzyce, ciepłym posiłku i suto zastawionym stołem. Koszt poczęstunku dla działkowiczów w całości sfinansował Urząd Gminy Korfantów.Tadeusz Przystawski
Prezes ROD Kilińskiego w Korfantowie

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio