Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Ekologicznie w poznańskim ROD Jelonek - 17.09.2021

O tym, że ptaki to nasi sprzymierzeńcy w ratowaniu naturalnego środowiska, nie trzeba nikogo przekonywać. Warto jednak zachęcić, szczególnie najmłodszych, do obserwacji naszych skrzydlatych przyjaciół i do pomagania im poprzez budowę budek lęgowych czy karmników. Takie były cele letnich akcji w ROD Jelonek w Poznaniu.

Na początku lipca zarząd ogrodu ogłosił został ekokonkurs  „EKOLOGIA na Rodzinnych Ogrodach Działkowych”. Uczestnicy – działkowicze oraz sympatycy ROD – mieli za zadanie przygotować prace, których tematem byłyby ptaki, owady i inne spostrzeżenia na temat świata przyrody. Opisy, rysunki i zdjęcia oceniało jury, a nagrody – dyplomy i książki - zostały  wręczone 11 września 8 uczestnikom konkursu, podczas innej ekologicznej inicjatywy -  pokazu budowy budek lęgowych.  

 

-  Już we wrześniu 2020 roku wspólnie z działkowcami budowaliśmy hotele dla owadów. W bieżącym roku  zaplanowałem pokaz budowy budek lęgowych dla ptaków – mówi Józef Szymanowski, społeczny instruktor ogrodowy w ROD Jelonek. Dodaje, że aby wzięło w nim udział jak najwięcej osób zaproszenie na pokaz znalazło się już na początku sierpnia na tablicach informacyjnych ogrodu oraz na stronie internetowej Okręgowego Zarządu ROD w Poznaniu. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem – wzięły w nim udział 33 osoby. Szczególnie dla najmłodszych była to okazja do zdobycia wiedzy na temat ptasich zwyczajów, a jednocześnie dobra zabawa i nauka majsterkowania.

Oprac. Lidia Sosnowska

 

zdjęcia : Józef Szymanowski

             Społeczny Instruktor ogrodowy

             ROD Jelonek

  

  

  


 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.