Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD Zacisze w Zabrzu – obchody dnia działkowca 2021 - 14.09.2021

Rok 2021 jest wyjątkowym ze względu na jubileusz 40-lecia istnienia Polskiego Związku Działkowców. Obchody dnia działkowca zostały zorganizowane uroczyście na wolnym powietrzu pod namiotami przy muzyce zespołu Galapagos.

Nasze spotkanie dożynkowe w partnerstwie z Radą dzielnicy Helenka zaszczycili zaproszeni goście, poseł Rzeczypospolitej Polski na Sejm IX kadencji – Tomasz Olichwer wraz z asystentem społecznym Wojciechem Niezgoda, I Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze – Krzysztof Lewandowski, Proboszcz naszej parafii Ksiądz – Krystian Sznura, I wiceprezes Okręgu Śląskiego PZD – Leszek Bucki. Członek Okręgowej Rady Okręgu Śląskiego PZD – Piotr Witkowski, Radni Miasta Zabrze – Mariola Olichwer i Grzegorz Olejniczak.

            

Jest to czas, kiedy właściciele ogrodów działkowych podsumowują sezon. To również czas wyróżnień działkowców zaangażowanych w życie ROD i czas rozstrzygnięć konkursów na najpiękniejszą działkę 2021. Wyróżniono dyplomami i nagrodzono działki 86, 114, 242, 265, za postawy proekologiczne wspierające rozwój bioróżnorodności na swoich ogrodach oraz podziękowano wszystkim działkowcom i działaczom społecznym za ich całoroczny trud i zaangażowanie w pracach na rzecz ogrodu.

         

Spotkanie dożynkowe było dobrą okazją do podsumowania dorobku ogrodu, podzielenia się doświadczeniami i rozpowszechnianie bezpłatnej literatury takie jak „Bądźmy EKO”, „Trawnik już nie modny”, „Z ogródka do kuchni”, „Mały Sad”, „Warzywnik intensywnie”, „Nowoczesna działka w ROD”, „Śmieci w ROD i na działce” poszerzającej wiedze o ogrodnictwie i postaw ekologicznych wydanych przez Krajową Radę PZD.

           

Zarząd ROD Zacisze przygotował darmowy poczęstunek dla działkowców pyszną kiełbaskę z grilla oraz ciasto. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się specjalna niespodzianka w osobie Pana Macieja jako „Magik”, zabawiał sztuczkami zaproszonych gości i działkowców.

            

Zarząd ROD Zacisze upamiętnił rok 2021 uroczyście na 40 lecie istnienia Polskiego Związku Działkowców, chciał podkreślić jak ważna jest tradycja w obchodach dnia działkowca, dołączając życzenie wielu pogodnych dni, dobrego zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń dziękuje wszystkim działkowcom za prace i wkład w upiększanie swoich działek.

Opracował: Prezes ogrodu ROD Zacisze – Ireneusz Kędzierski

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio