Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Podwójne świętowanie w ROD Eden - 14.09.2021

4 września 2021 roku w Rodzinnym Ogrodzie  Działkowym  „Eden”  w Suszcu  odbyło się podwójne święto – Jubileusz 25- lecia ROD oraz ogrodowy Dzień Działkowca.

Suszec – wieś położona w województwie śląskim, w powiecie pszczyńskim, w gminie Suszec. Miejscowość jest siedzibą gminy Suszec, tu mieści się ROD „ Eden”. Ogród usytuowany jest za osiedlem mieszkaniowym byłej kopalni Suszec, liczy 75 działek. ROD Eden został założony w 1995 roku. Uroczyste świętowanie jubileuszu zostało przeniesione na bieżący rok ze względu na pandemię Covid-19.

             

Dom Działkowca i plac zostały udekorowane, przybrały świąteczny charakter, a zarząd serdecznie witał działkowców oraz zaproszonych gości.

 

W tej doniosłej uroczystości udział wzięli:

  • Pan Grzegorz Dera sołtys wsi Suszec.
  • Pani Lucyna Cyrek, sekretarz Okręgu Śląskiego PZD.

Uroczystość rozpoczęto hymnem Polskiego Związku Działkowców „Zielona  Rzeczpospolita”. Pan Grzegorz Bodziuch, prezes zarządu ROD, przedstawił 25-letnia historię ogrodu, podziękował poprzednim zarządom za pracę, a działkowcom za ich zaangażowanie i szczególne dbanie o ogród oraz swoje działki „..ROD Eden z roku na rok staje się piękniejszy, rozwija się, i to dzięki Wam drodzy Działkowcy”

W szczególnie piękny, wzruszający sposób podziękowano Pani Jadwidze Zdunek za 20 lat pełnienia funkcji skarbnika. Pan prezes zarządu skierował wiele ciepłych słów do Pani  Jadwigi „…..byłaś naszym skarbnikiem, przyjacielem, doradcą i dobrym duchem tego ogrodu, byłaś dla nas jak ktoś najbliższy jak matka. Dbałaś o finanse i o ogród, gdy nie mieliśmy Domu Działkowca to opłaty przyjmowałaś u siebie na działce i nigdy nie powiedziałaś działkowcom, nie mam czasu, a miałaś na głowie pracę i rodzinę. Za tę służbę 20 letnią, bez wynagrodzeń, serdecznie dziękujemy i życzymy „sto lat”.

Tę piosenkę, „Sto lat”,  działkowcy zaśpiewali dla swojej byłej skarbniczki na stojąco, otrzymała bukiet czerwonych róż, wiele życzeń i podziękowań.

Kolejnym punktem uroczystości były wyróżnienia, odznaczenia, nagrody i życzenia.

Po oficjalnej części wniesiono urodzinowy tort  ROD – 25 lat Edenu.

                        

 

Działkowcy licznie przybyli- całymi rodzinami, dopisała piękna słoneczna pogoda. Panowała wspaniała świąteczna atmosfera. Pan Grzegorz Bodziuch – człowiek orkiestra, umilał swoim działkowcom czas śpiewem, muzyką i konkursami.

Życzę ROD „Eden” kolejnych jubileuszy oraz dziękuję za to, że tworzycie piękny ogród  – Rodzinny Ogród Działkowy pod egidą PZD.

 

Lucyna Cyrek

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio