Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Lekcja przyrody dla przedszkolaków w ROD Na Zboczu w Śremie - 14.09.2021

W czwartek 9 września 2021 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego Na Zboczu w Śremie przebywała grupa przedszkolaków o pięknej nazwie „Żabki” wraz
z opiekunkami z Przedszkola „Pod Wierzbami” w Śremie. „Żabki” interesowały się wszystkim co im wpadło w oko, a było co - rybki w oczku wodnym,  figurki znanych zwierząt, żywe papużki, gołębie i inne ptaszki, a przede wszystkim różne warzywa, owoce i kwiaty. Prezes zarządu ROD oprowadzał przybyłych do ogrodu i zachęcał do rozpoznawania wskazanych warzyw, ziół i owoców oraz zadawania pytań, na które chętnie udzielał wyczerpującej odpowiedzi. Prezes był bardzo mile zaskoczony wiadomościami posiadanymi przez może przyszłych działkowców. Bardzo dużą frajdę miały przedszkolaki na placu zabaw - chętnie korzystały z wszystkich urządzeń pod czułym nadzorem opiekunek.
W świetlicy działkowej dzieci zostały poczęstowane soczkiem jabłkowym i ciastkami oraz mogły skorzystać z toalety. Zadowolone i uśmiechnięte „Żabki” podziękowały doniczką kwiatów i gromkimi oklaskami za lekcję przyrody w terenie i spędzone chwile a Prezes zaprosił na kolejną lekcję w okresie wiosenno - letnim.   

Materiał w telegraficznym skrócie przygotował pan Edmund Derwich - prezes ROD
Na Zboczu w Śremie.

W załączeniu kilka fotek.

   

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio