Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

ROD Wilanów wymienia rozdzielnie prądowe - 14.09.2021

ROD Wilanów otrzymało wsparcie finansowe w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2021” oraz budżetu miasta stołecznego Warszawy na wymianę rozdzielni głównej oraz trzech rozdzielni prądowych w „małym” ogrodzie.  Ogród z bogatą historią  Historia ROD Wilanów sięga 1972 r.

Początkowo nosił nazwę Pracowniczy Ogród Działkowców i powstał na 10-hektarowym obszarze nieużytków rolnych. Obszar rozparcelowano na działki o powierzchni 300m² i przydzielono właścicielom. Aktualnie w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym Wilanów znajduje się 380 działek o łącznej powierzchni 11 ha. Całość składa się z dwóch terenów. W skład Ogrodu „dużego” wchodzi 245 działek, a Ogród „mały” ma135 działek.

Prace wciąż trwają

W sierpniu rozpoczęto prace związane z wymianą rozdzielni głównej oraz trzech rozdzielni prądowych na małym ogrodzie. Zakończono już pierwszy etap tych czynności. W ramach realizowanej umowy zostały do wymiany jeszcze dwie rozdzielnie małe i rozdzielnia główna. Jej nowoczesna obudowa jest wykonana z materiałów termoutwardzalnych izolacyjnych, odpornych na wandalizm. Zamontowane w niej urządzenia pozwalają na bezpieczniejszą obsługę, a działkowicze będą mieli pewniejsze zasilanie w energię elektryczną swoich działek. Rozdzielnia spełnia wymogi norm i obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Wsparcie od miasta

Zadanie pod nazwą „Wymiana rozdzielni głównej oraz trzech rozdzielni prądowych na małym ogrodzie” jest współfinansowane przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców MAZOWSZE 2021” oraz z budżetu miasta stołecznego Warszawy. Działkowcom udało się otrzymać wsparcie o wysokości 20 tys. zł., a łączny koszt wymiany rozdzielni to prawie 32 tys. zł.

 

źródło : mazovia.pl

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio