Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Integrująca moc modernizacji w ROD „Fort Szczęśliwice” w Warszawie - 07.09.2021

Remonty wspólnych elementów wyposażania ROD, to także dobra okazja do wspólnej pracy działkowców na rzecz ogrodu. Dzięki temu ogród zyskuje nie tylko bardziej nowoczesne oblicze i bardziej funkcjonalne wyposażenie, ale także buduje i integruje się wspólnota działkowców. 

 W ROD „Fort Szczęśliwice” w Warszawie, ze środków MIAD Mazowsze 2020 odnowiono ogrodowy dom działkowca.

Odremontowane oraz nowocześnie i funkcjonalnie urządzone (przez samych działkowców) wnętrze, mieści biuro zarządu ROD, przestronną salę z kącikiem dla dzieci, biblioteczką oraz aneksem kuchennym.

zdjęcie z archiwum zarządu ROD

Ogród powstał na warszawskiej Ochocie w 1962 roku i składa się z 270 działek. Zlokalizowany jest na terenie starego fortu (charakterystyczny kształt) i jego fosy, co zdecydowanie podnosi jego atrakcyjność. 

Dzięki modernizacji, dom działkowca z powodzeniem może służyć całym rodzinom działkowców, a także być miejscem szkoleń, warsztatów oraz zebrań.

zdjęcie z archiwum zarządu ROD

zdjęcie z archiwum zarządu ROD

Akcja zarządu, który zaprosił działkowców do wspólnej pracy spotkała się z pozytywnym odzewem. Wszyscy chętni zakasali rękawy, dzięki czemu dom działkowca i jego otoczenie  szybko zmienia się na lepsze.

Ogród zyskuje nie tylko nową przestrzeń na potrzeby działkowców, ale także będzie mógł w przyszłości organizować imprezy integrujące lokalną społeczność. W planach zarządu jest także urządzenie ogródka pokazowego obok domu działkowca, który będzie miejscem wspólnych spotkań.

Obok domu działkowca stanął także zupełnie nowy duży zbiornik hydroforu.

Pracy jeszcze sporo, ale to co już udało się zrealizować, dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy, daje nadzieję, że społeczność działkowców, w dużej mierze składająca się z młodych, zaangażowanych osób, będzie w przyszłości motorem rozwoju ogrodu.

tekst/zdjęcia:

Maciej Aleksandrowicz

OZ Mazowiecki

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.