Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Świętowanie w ROD Jagódka w Żorach - 07.09.2021

28 sierpnia 2021 roku w Rodzinnym Ogrodzie  Działkowym  „Jagódka”  w Żorach  odbyło się podwójne święto – Jubileusz 40-lecia ROD oraz ogrodowy Dzień Działkowca.

W tym ważnym dniu nie zapomniano o milusińskich. To dla  nich zarząd przygotował gry i zabawy. Największym zainteresowaniem roześmianych dzieciaków cieszyła się zjeżdżalnia i wata cukrowa.

Dom Działkowca i plac zostały udekorowane, przybrały świąteczny charakter, a zarząd serdecznie witał działkowców oraz zaproszonych gości.

 

W tej doniosłej uroczystości udział wzięli:

  • Pan Waldemar Socha, prezydent Miasta Żory,
  • Pani Lucyna Cyrek, sekretarz Okręgu Śląskiego PZD,
  • Pan Władysław Dydo, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Nowa.

 

Uroczystość rozpoczęto hymnem PZD „Zielona  Rzeczpospolita”. Pan Ireneusz Lewońko, prezes zarządu ROD, przedstawił historię ogrodu, podziękował poprzednim zarządom za pracę, a działkowcom za ich zaangażowanie i dbanie o ogród. Lucyna Cyrek – sekretarz OZ, wręczyła puchar ufundowany przez prezesa Okręgu Śląskiego, Pan Józefa Noskiego. Złożyła także życzenia z okazji Jubileuszu 40-lecia ROD Jagódka.

Kolejnym punktem uroczystości były wyróżnienia i nagrody. Sekretarz Okręgu Śląskiego uhonorowała  działkowców złotymi i brązowymi odznaczeniami PZD ”Zasłużony Działkowiec”. Działkowcy licznie przybyli, dopisała piękna pogoda, wspaniała atmosfera. Uroczystość dała dużo radości i zabawy.

 

Życzę kolejnych jubileuszy oraz dziękuję za to, że jesteście, za to, że uwierzyliście, że można wspólnie stworzyć, to co dziś śmiało mogę nazwać Rodziną Ogrodową – Rodzinnym Ogrodem Działkowym „Jagódka”.

 

Lucyna Cyrek

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.