Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Delegacja działkowców z Bremy w Okręgu Pomorskim PZD - 06.09.2021

Na zaproszenie Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców w Gdańsku przy współudziale Aleksandry Dulkiewicz Prezydenta Miasta Gdańska i Andrzeja Krzysztofiaka Burmistrza Miasta Kwidzyna z trzydniową wizytą w Polsce przebywała delegacja działkowców z miasta Bremy w Niemczech.

W dniu 26 sierpnia br. o godzinie 19:00 na dworcu głównym w Gdańsku gości w osobach: Anje i Klausa Bode, Annemarie i Alvina Kippel, Helge i Wilfrieda Kracke przywitali, Prezes i Wiceprezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku Pan Mieczysław Kamiński i Jarosław Parus, Dyrektor Biura Okręgu Pomorskiego Pan Andrzej Łockiewicz i Główny Specjalista ds. Referatu Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Miasta Gdańska Pani Jolanta Murawska. Po powitaniu goście udali się na nocleg do Hotelu Balke w Kwidzynie. W dniu następnym zgodnie z programem zaplanowanej wizyty goście zwiedzili Katedrę pw. św. Jana Ewangelisty, Krypty Trzech Wielkich Mistrzów Krzyżackich i Zamek kapituły pomezańskiej.

O godzinie 14 w Domu Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie im. gen. Władysława Sikorskiego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli goście z Niemiec oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego Jerzy Śnieg, Wicestarosta Kwidzyński Wiesław Wosiak, Zastępca Burmistrza Miasta Kwidzyna Piotr Halagier i Koordynator Zespołu ds. Promocji Miasta i Komunikacji Społecznej Anna Dreger. W spotkaniu również uczestniczyli Prezes Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej „OJCZYZNA” w Kwidzynie Pan Manfred Ortmann, prezesi kwidzyńskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych i zaproszeni działkowcy. Gospodarzem spotkania był Wiceprezes Okręgu Pomorskiego PZD w Gdańsku Jarosław Parus, który jest Prezesem tego ogrodu.

Głównym tematem spotkania była wymiana doświadczeń w obszarze rodzinnych ogródków działkowych,  ich znaczenie i rola jaką spełniają dla społeczności lokalnych oraz omówienie programu współpracy między Rodzinnymi Ogrodami Działkowymi Polski i Niemiec. Spotkanie zakończono wspólnym obiadem, a następnie zwiedzaniem kwidzyńskich rodzinnych ogrodów działkowych.

W dniu 28 sierpnia działkowcy z Niemiec przebywali w Rozewiu, gdzie uczestniczyli w Okręgowym Dniu Działkowca Okręgu Pomorskiego Polskiego Związku Działkowców w Gdańsku, które odbywały się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Pod Bryzą”.

 

 Wiceprezes Okręgu Pomorskiego PZD

 Jarosław Parus

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.