Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy na Dniu Otwartego Ula w Grudziądzu. - 06.09.2021

W niedzielę 5 września w samo południe na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu rozpoczął się Dzień Otwartego Ula. Festyn skierowany do mieszkańców Grudziądza, w którym licznie uczestniczyli również działkowcy.

W trakcie festynu bardzo ciekawy wykład na temat życia pszczół przedstawił Jacek Grzelak, który od lat zajmuje się pszczelarstwem. Powiedział bardzo piękne słowa: „...Bóg stworzył pszczoły dla wszystkich, lecz opieka nad nimi jest dla nielicznych...” Można było przygotować hotele dla owadów i recyklingowe zabawki z pszczołą w tle.

W trakcie wykonywania hoteli dla owadów zapylających, można było posłuchać , dlaczego są ważne , co można zrobić aby było ich jak najwięcej. Specjalne drewniane domki, w których będą mogły zamieszkać- dzikie pszczoły, murarki czy łowiki. Działkowcy wiedzą, że aby chronić pszczoły wystarczy zapewnić im dobre warunki do życia, na swoich grządkach sadzić rośliny miododajne, tworzyć kwietne łąki.

Im więcej bioróżnorodności na grządkach tym większa szansa, że pszczoły od samego rana zbiorą dużo pysznego nektaru, aby mieć odpowiednią ilość pokarmu na zimę. Chętni mogli wziąć udział w rodzinnej grze - „Gra o miodek”, wykonać święcę z wosku pszczelego, spróbować aromatycznych miodów i produktów pszczelich. Instruktorzy SSI Okręgu Toruńsko-Włocławskiego PZD odkrywali bogaty świat pszczół ,teraz mogą przekazać cenne uwagi i informacje o roślinach przyjaznych pszczołom , co możemy zrobić dla pszczół w swoim ogrodzie.


 

Tekst: Małgorzata Jasińska Krajowy Instruktor SSI

Foto: Dominika Sebastian Wiączek Okręgowi Instruktorzy SSI

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.