Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 17.08.2021

Na rynku ukazał się już najnowszy, wrześniowy numer „działkowca” – największe pismo ogrodnicze, bogate w aktualne porady i inspiracje ogrodnicze, pomocne w letniej pielęgnacji i modernizacji działki!

 

Tulipany to najpopularniejsze wiosenne kwiaty cebulowe, z czym wiąże się także oszałamiająca liczba ich odmian, zgromadzonych w kilkunastu grupach użytkowych, zachwycających różnorodnością i urodą kwiatów. Przedstawimy najcenniejsze odmiany tych roślin, włącznie z najnowszą grupą tulipanów koronowych – Coronet. Polecamy również www.dzialkowiecsklep.pl!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania: „Czy jednym z warunków zatwierdzenia przeniesienia prawa do działki jest wcześniejsze uregulowanie długu przez nabywającego działkę?”, „Czy powinno podpisać się umowę dzierżawy działkowej, gdy uzyskało się prawo do działki na podstawie decyzji przydziałowej?”.

 

Jeżyny mają wybitne właściwości odżywcze i prozdrowotne, zaliczane są do tzw. superowoców i zdobywają coraz większe uznanie konsumentów na całym świecie. Tym bardziej warto poznać jeżyny polskiej hodowli, dobrze przystosowane do uprawy w polskich warunkach klimatyczno-glebowych. Polecamy najcenniejsze, polskie odmiany bezkolcowe, które z powodzeniem można uprawiać na działce. Doradzamy też jak je z sukcesem uprawiać!

 

 

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze: „Deklaracje ws. źródeł ciepła lub spalania paliw”, „Policja ostrzega – nie daj się oszukać!”, „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

 

Jakie rośliny warto posadzić w ogródku, aby były spektakularne, a jednocześnie radziły sobie praktycznie przy minimalnym nakładzie pracy? Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany o takich cechach do różnych miejsc i zastosowań na działce. Z pewnością warto z nich skorzystać i oszczędzić sporo wysiłku i nakładów na uprawę wrażliwszych gatunków!

 

● Polecamy do uprawy tzw. altanowe odmiany winorośli, które można dowolnie formować przy różnego rodzaju podporach. Wyróżniają się one m.in. wysoką wytrzymałością na mrozy, odpornością na choroby, a także walorami dekoracyjnymi. Znakomicie nadają się m.in. do obsadzania tarasów i pergoli, będących miejscem wypoczynku i spotkań towarzyskich!

 

Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – badamy i regulujemy odczyn gleby.

● Unikamy błędów w uprawie roślin cebulowych.

● Doradzamy jak zbierać zioła jesienią.

● Wyjaśniamy co to jest mikoryza i jak z niej korzystać.

● Poznajemy miody – miód malinowy.

● Polecamy cenne i zdrowe przetwory z nadwyżek warzyw i owoców!

 

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie, w pojemnikach i pod osłonami oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.