Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

OBCHODY 40 – LECIA RODZINNEGO OGRODU DZIAŁKOWEGO „PREFABET” W KOLBUSZOWEJ - 29.07.2021

W dniu 24 lipca 2021r. na terenie  Rodzinnego Ogrodu Działkowego PREFABET w Kolbuszowej, odbył się  PIKNIK z okazji 40-lecia Ogrodu, połączony z obchodami 40 –lecia PZD.
                        
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Kolbuszowa Jan Zuba, Radny Powiatu reprezentujący Starostę Kolbuszowskiego Marek Kuna, I Wiceprezes Okręgu Podkarpackiego PZD Robert Dygdoń, oraz działkowcy i wielu znamienitych gości, którzy wspierają ogród.
Uroczystość otworzył Prezes Andrzej Chmielowski, który w swoim wystąpieniu podziękował za dotychczasową współpracę wszystkim działkowcom i władzom samorządowym. Podczas części oficjalnej nie zabrakło specjalnych wyróżnień. Pan Robert Dygdoń I Wiceprezes OP PZD wręczył odznaczenia wyróżnionym działkowcom.
 
Po przywitaniu gości i wręczeniu odznaczeń, Prezes Andrzej Chmielowski w imieniu Zarządu ROD PREFABET, podziękował sponsorom i przyjaciołom ogrodu wręczając im w ramach podziękowania pamiątkowe zegary ogrodowe.
                        
Rozstrzygnięty został również konkurs działkowy, pn. ”Mistrz upraw działkowych”, w którym wyróżnianych zostało 7 działkowiczów. Wszyscy zostali uhonorowani pamiątkowym dyplomem i drobnym upominkiem przygotowanym przez Zarząd ROD.  
                       
Po zakończeniu części oficjalnej Prezes zaprosił do zabawy  dzieci i wnuki działkowców, dla których przygotowano wiele niespodzianek. Były prezenty rozdawane przez NILUSIA – maskotkę Kolbuszowej, zjeżdżalnia, malowanie kredą, robienie popcornu oraz gry i zabawy ruchowe. Wspólne biesiadowanie oraz głośne śpiewy trwały do późnych godzin nocnych.

Tekst: Andrzej Chmielowski
Prezes ROD Prefabet w Kolbuszowej
 
Zdjęcia: Lidia Szpara z ROD Prefabet w Kolbuszowej

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.