Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Kasa dla Rodzinnych Ogródków Działkowych - 19.07.2021

Niemal 85 000 zł – to kwota jaką Urząd Miejski w Suwałkach dofinansuje Rodzinne Ogródki Działkowe działające na terenie miasta. Pieniądze trafią do dwóch ogrodów. Będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek.

Miasto Suwałki co roku przeznacza na ten cel 100.000 zł. W piątek (16 lipca) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach odbyło się podpisanie umów na dofinansowanie.

– Po raz kolejny przekazujemy dotacje dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Kiedy robiliśmy to kilka lat temu, było to działanie pionierskie w skali naszego województwa. To bardzo fajna inicjatywa, dzięki niej możemy pomagać mieszkańcom w renowacji miejsc ich wypoczynku – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

W tym roku władze ROD im. Marii Konopnickiej oraz „Hańcza” planują m.in. przebudowę sieci energetycznej, remonty ogrodzeń, toalet i ścieżek.

Pozostaje do wykorzystania kwota ponad 15.000 zł. Jeżeli władze ROD „Malwa” uzupełnią złożony w konkursie wniosek to również i ta kwota zostanie wykorzystana.

 

źródło : dwutygodniksuwalski.pl

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.