Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 16.07.2021

Uwaga: w sprzedaży pojawił się już najnowszy – sierpniowy numer „działkowca” – największy na rynku magazyn ogrodniczy z ogromnym doświadczeniem i tradycją w przekazywaniu wiedzy ogrodniczej!

● W dobie pandemii, zwolnienie trybu życia, wyciszenie, kontemplacja otoczenia, stają się szczególnie ważne i potrzebne. Przedstawiamy „slow life” – nowy trend – styl życia, propagujący m.in. zwolnienie tempa, świadome korzystanie z dobrodziejstw działki i ogrodu, celebrowanie obcowania z przyrodą, przyjaciółmi, produkcję własnej, ekologicznej żywności. Wyjaśniamy dlaczego zwolnienie tempa życia to niewielki koszt w porównaniu z tym, co możemy dzięki temu osiągnąć – m.in. zachowanie dobrego zdrowia, przywrócenie dobrego samopoczucia!

● W rubryce „Porady prawne dla działkowców” podajemy wyjaśnienia najważniejszych i aktualnych kwestii prawnych związanych z użytkowaniem działki i członkostwem w Związku. W tym numerze odpowiemy m.in. na pytania: „Czy działkowiec musi płacić za śmieci, skoro nie wyrzuca ich do pojemników ogrodowych?”, „Z jakich powodów można stracić prawo do działki w ROD?”, „Czy na teren ROD może wjechać samochodem niepełnosprawna osoba bliska działkowca?”.

Pośród roślin cebulowych zimujących w gruncie są i takie, które należy posadzić już pod koniec lata. Wyjaśniamy, dlaczego tak się dzieje i przedstawiamy gatunki roślin wymagające wcześniejszego sadzenia, również na www.dzialkowiecsklep.pl! Doradzamy też jak przygotować dla nich miejsce, sadzić, a także komponować z innymi roślinami w ogródku.

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in.: „Uroczyste IX posiedzenie KR PZD”, „Kampania walnych zebrań 2021 r.”, „Projekt nowelizacji ustawy »śmieciowej« w Parlamencie RP”.

● Nieprzerwanie trwająca moda na łączenie pięknego z pożytecznym, jest okazją do niebanalnych rozwiązań, zgodnych z nowoczesnym zagospodarowaniem działek i ogrodów oraz potrzebą uprawy własnej, zdrowej żywności. Proponujemy wprowadzanie warzyw, owoców i ziół na rabaty ozdobne, które staną się wówczas „ucztą” nie tylko dla oczu. Przedstawiamy też dwa gotowe projekty takich aranżacji!

Owoce winorośli zawierają bogactwo dobroczynnych składników, dzięki czemu znajdują cenne zastosowania również w kosmetyce. Wyjaśniamy na czym polega ich pozytywne działanie, zamieszczamy też liczne przepisy na kosmetyczne wykorzystanie winogron w warunkach domowych!

 Poza tym w numerze m.in.:

● Rady na czasie – letnie cięcie drzew pestkowych.

● Stosujemy ozdobne ściółki.

● Doradzamy jak segregować odpady na działce.

● Przedstawiamy śliwy japońskie.

● Uprawiamy dereń jadalny.

● Poznajemy miody – miód fasolowy.

● Przyrządzamy pyszne i zdrowe napoje na upalne dni!

A oprócz tego porady ogrodnicze, gotowe projekty aranżacji, artykuły o ochronie roślin, uprawie w gruncie, w pojemnikach i pod osłonami oraz wiele innych interesujących tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko cenna wiedza i klucz do sukcesu w uprawie działki, to również recepta na zdrowy styl życia!

Zapraszamy do lektury!

 

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.