Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

SPOTKANIE Z PREZESAMI RODZINNYCH OGRODÓW DZIAŁKOWYCH - 14.07.2021

Prezesi ROD w Żorach wzięli wczoraj udział w spotkaniu z miejscowymi policjantami, podczas którego wypracowano nowy model współpracy. Mundurowi wysłuchali potrzeb działkowców, a tym samym zainaugurowali cykl spotkań z udziałem dzielnicowych jakie ruszą już niebawem. Policjanci będą z nimi rozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie, w tym o zabezpieczeniu altan i mienia przed kradzieżami.

                                

Na terenie naszego miasta funkcjonuje 13 rodzinnych ogrodów działkowych, na których terenie wiele rodzin spędza znaczną część czasu w okresie od maja do października. Działkowcy z pasją pielęgnują swe ogrody, ale też urządzają je w funkcjonalny sposób, często gromadząc w altanach wartościowe mienie. Niestety często staje się ono łakomym kąskiem dla drobnych złodziei, którzy nie tylko potrafią splądrować altany, ale i wyrządzić przy tym wiele szkód.

Z inicjatywy Lucyny Cyrek – Sekretarza Okręgowego Zarządu Śląskiego PZD i Przewodniczącej Delegatury w Rybniku wczoraj odbyło się spotkanie prezesów żorskich rodzinnych ogrodów działkowych. Wzięli w nim udział: podinsp. Marek Sobiegraj – Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Żorach oraz asp. Krzysztof Nieszporek. Jak się okazało potrzeby podobnych spotkań na poszczególnych ogrodach są bardzo duże dlatego też zaplanowano cykl spotkań z dzielnicowymi, które ruszą już niebawem. Działkowcy z policjantami chcą rozmawiać nie tylko o bezpieczeństwie na rodzinnych ogrodach działkowych, ale o bezpieczeństwie seniorów, czy bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

źródło:

https://zory.policja.gov.pl/

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.