Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Ahoj ku wielkiej przygodzie! Dzień Dziecka w grudziądzkim ROD "Niezapominajka". - 06.07.2021

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Niezapominajka” w Grudziądzu, zaprosił dzieci w pierwszą sobotę lipca na pokład pirackiego statku. Ów statek był w istocie… przystrojoną trampoliną, na szczycie którego powiewała flaga z czachą i skrzyżowanymi piszczelami, to był znak, że jesteśmy przygotowani do rejsu.

Na plac przed świetlicą ogrodową przybyli adepci pirackiej sztuki, wciągnięto kotwicę i wspólnie wypłynęliśmy AHOJ! KU PRZYGODZIE NA NIEZAPOMINAJKOWĄ WYSPĘ .

Na początek, każdy został pasowany na pirata, a dokładnie wykonano mu piracki tatuaż. Następnie kapitan z opaską na oku i kolczykiem w uchu, rozpoczął od musztry, tak aby statek mógł bez problemu dopłynąć do celu. Po dotarciu do wyspy zatańczyliśmy wspólnie taniec radości. Aby móc stawiać czoła iście pirackim zadaniom.

Rekruci podzieleni zostali na dwie drużyny, które rywalizowały między sobą, biorąc udział w pirackich zabawach i konkursach. Wszystkie miały na celu przyuczenie do pirackiego życia. Podczas sobotniej imprezy na dzieci czekało sporo atrakcji. Zarówno najmłodsi, jak i rodzice bawili się przy tym wyśmienicie. Piracka załoga zaprosiła dzieci także do wspólnych zabaw , była piracka strzelnica, każdy pirat ma celne oko, a zabawa poległa na trafianiu piłką do kosza lub kubka. Wiele konkurencji sprawnościowych, dotarcie do skarbu po drabinie co piraci wykonali z wyjątkową zręcznością.

Piraci potrafią współpracować ze sobą, w tej zabawie, 4 piratów, a dokładnie ich nogi zostały związane i musieli jak najszybciej pokonać tor.

Podczas VIII Niezapominajkowego Dnia Dziecka „pod piracką banderą” wręczono również nagrody za udział w konkursie plastycznym „Co ja robię na działce”, dyplom Małego Działkowca wraz z drobnym upominkiem otrzymało 9 dzieci.

Prawdziwi piraci mają sprawne nie tylko ciało, ale posilić się również muszą, dlatego kiedy dzieci wykonały już wszystkie zadania, znalazły skarb- słodycze, napoje i lody oraz upominki. Piracka zabawa podobała się wszystkim , a dobry humor i uśmiech na twarzach naszych małych działkowców był najlepszą nagrodą dla organizatorów.

 

 

mgr Małgorzata Jasińska

   

  

 

  

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio