Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Mazowsze. Najlepsze ogrody nagrodzone. Dostaną pół miliona dotacji - 30.06.2021

Konkurs na projekty modernizacji i przebudowy ogródków działkowych, sfinansowany przez stołeczny ratusz i samorząd wojewódzki, rozstrzygnięty. Jedna trzecia wyróżnionych to warszawskie kompleksy działek.

Mazowieckie. Najlepsze ogrody działkowe w województwie dostaną dotację na realizację najlepszych pomysłów. W konkursie zgłaszane były projekty modernizacji, rewitalizacji lub inwestycji, np. budowy toalet, wodociągów lub elektryfikacji .

Znane są już wyniki konkursu na dotacje dla ogrodów działkowych na Mazowszu. Jedna trzecia wyróżnionych to ogrody z Warszawy.

Teraz do zwycięzców - 27 stołecznych ogrodów i 67 zlokalizowanych w całym województwie -trafi pół miliona złotych. Pieniądze przeznaczone są na przebudowę i modernizację infrastruktury ogrodowej.

- Doceniamy znaczenie ogrodów działkowych dla zielonej przestrzeni miejskiej, dlatego już po raz drugi wszystkie stowarzyszenia ogrodowe mogły ubiegać się o środki w otwartym konkursie prowadzonym przez samorząd Mazowsza – mówi Michał Olszewski, zastępca prezydenta stolicy.

 Najczęściej uznaniem komisji, kwalifikujących zwycięskie projekty, cieszyły się plany wymiany bram ogrodów, budowy ogólnodostępnych toalet, instalacji oświetleniowej czy przyłącza do wodociągu, ale niektóre ze społeczności za ważne uznawały remonty ogrodowych alei lub zakup maszyn ogrodowych, które będą mogły służyć wszystkim działkowcom, np. rębaka do gałęzi.

W Warszawie jest 151 Rodzinnych Ogrodów Działkowych zrzeszonych w Polskim Związku Działkowców. Działają też stowarzyszenia opiekujące się ogródkami na terenie miasta. Najstarsze działki w mieście, ROD Obrońców Pokoju, założone w 1902 roku, zajmują nawet jeden z centralnych punktów miasta - kwartał ulic od Alei Niepodległości, Odyńca, Wołoskiej, Racławickiej.

Pomoc finansowa dla zwycięzców konkursu na najlepsze projekty to efekt Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców Mazowsze 2021, realizowanego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego.

 

Źródło : wawalove.wp.pl

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.