Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Święto Rolników i Ogrodników już za nami - 28.06.2021

Ciepły front burzowy przechodzący przez nasz rejon w weekend 26-27 czerwca br. nie pokrzyżował planów Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, który zorganizował cykliczną imprezę Dni Otwartych Drzwi połączoną z XXII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Główną atrakcją były oczywiście zwierzęta hodowlane oraz mini zoo, do oglądania których ustawiały się długie kolejki. 

Pomimo burzowej aury odwiedzający zdążyli zapoznać się z bogatą ofertą producentów roślin ozdobnych i owocowych. Na giełdzie można było kupić pierwsze warzywa i owoce, miody i produkty pszczele z Chronioną Nazwą Pochodzenia (ChNP), rękodzieło ludowe, regionalne wyroby piekarzy, serowarów, cukierników, masarzy i stolarzy oraz wyroby z wikliny.

Na kilku stoiskach można było zapoznać się z ofertą producentów systemów nawadniających oraz do łapania deszczówki, a sąsiedzku można było zamówić lub od razu zakupić rośliny do ogrodów deszczowych lub wieloletnich na kwietną  łąkę.

Ciekawie prezentowały się ceramiczne stągwie na deszczówkę oraz doniczki do nasadzeń ziół lub roślin tarasowych. Wile osób podziwiało kolekcję lilii wodnych, choć uwagę skradły małe jesiotry pływające w oczku wodnym.

Giełda ogrodnicza odbędzie się dopiero w pierwszy weekend października, ale już teraz warto zarezerwować na nią czas.

 

Jadwiga Brzozowska

OP PZD Rzeszów

  

  

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.