Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Wsparcie dla działkowców z Garwolina i Żelechowa - 25.06.2021

Decyzją radnych województwa mazowieckiego 89 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Na ten cel przeznaczono ponad 800 tys. zł. Działkowcy będą m.in. remontować ogrodzenia, montować oświetlenie i kupować sprzęt do pielęgnacji zieleni.

Ponad 36 tys. zł w ramach tego programu wsparcia samorządu Mazowsza trafi do Żelechowa i Garwolina.

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców Mazowsze 2021 to program samorządu województwa, który zachęca do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, ochrony środowiska i przyrody, ale także efektywnego wykorzystywania i zagospodarowania terenów zielonych. Co roku ten program wsparcia cieszy się dużym zainteresowaniem – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. – To właśnie działkowcy widzą potrzeby swoich zielonych enklaw. Przy wsparciu swoich samorządów chętnie sięgają po fundusze na swoje pomysły. Te niewielkie środki pozwalają na realizację wielu inwestycji, m.in. remont chodnika czy instalację monitoringu – dodaje Janina Ewa Orzełowska.

Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD.

Z ogrodów korzystają całe rodziny – wskazuje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Co roku pomagamy mieszkańcom Mazowsza w tworzeniu i unowocześnianiu przestrzeni, w których mogą złapać przysłowiowy oddech. Chcemy też, aby nasi seniorzy mogli spokojnie i komfortowo wypoczywać w swoich ulubionych ogródkach działkowych. Stąd nasz pomysł na ten samorządowy program wsparcia. To już jego trzecia edycja – zaznacza Elżbieta Lanc.

Na liście beneficjentów znalazły się pozycje z powiatu garwolińskiego. ROD Lotnisko w gminie Żelechów otrzyma 8,2 tys. zł na stworzenia domu działkowca. Dofinansowania ROD w Garwolinie: Zefirek na modernizację sieci wodociągowej (8 tys. zł), Wiaterek – montaż instalacji fotowoltaicznej na świetlicy ogrodowej (10 tys. zł), Relax – remont domu działkowca (10 tys. zł).

 

źródło : wirtualnygarwolin.pl

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio