Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD „PREFABET” W KOLBUSZOWEJ Z KOLEJNĄ DOTACJĄ - 02.06.2021

Regionalna Fundacja Rozwoju SERCE w Kolbuszowej przyznała dotację  dla ROD Prefabet w wysokości 2500zł, w konkursie grantowym AKADEMIA KREATYWNOIŚCI 2021. Ogród ten realizuje projekt pn. „MAŁY OGRODNIK - uprawa owoców i warzyw poprzez przybliżenie dzieciom świata przyrody, dając im możliwość bezpośredniej obserwacji i badania środowiska”.

Projekt obejmuje organizację zajęć od 1 czerwca do 31 października 2021r dla dzieci i podopiecznych świetlicy przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Kolbuszowej oraz dla osób niepełnosprawnych – podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej. 
 
Dzieci i osoby niepełnosprawne będą pielęgnować grządki obsadzone przez działkowców, zapoznają się ze szkodnikami i naturalnymi metodami ochrony roślin; będą zbierać owoce, warzywa i zioła, a także nauczą się zasad i sposobów ich przetwarzania. Jesienią będą porządkować ogród i przekopią grządki z kompostem. Projekt zakończy się konkursem wiedzy ogrodniczej i wspólnym pieczeniem ziemniaków oraz degustacją przetworów przygotowanych latem.  
 
Dzięki takiej sezonowej pracy osoby biorące udział w Projekcie nauczą się jak dbać o przyrodę, nabiorą szacunku do przyrody i jej piękna oraz szacunku do pracy człowieka. Wzmocni się międzypokoleniowa więź z działkowcami, a dzięki pracy na świeżym powietrzu wzmocni się odporność i kondycja fizyczna uczestników. 
 
 
Andrzej Chmielowski
Prezes ROD Prefabet w Kolbuszowej 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio