Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Pożar domku na Żoliborzu. Właściciele apelują o pomoc w ustaleniu przyczyny zdarzenia - 21.05.2021

Do pożaru doszło w poniedziałek około godziny 5 rano. Sprawę bada policja, ponieważ prawdopodobnie doszło do celowego podpalenia.

Pani Marta prosi o pomoc mieszkańców, którzy mogli być świadkami zdarzenia.

W poniedziałek 17 maja około godziny 5 rano doszło do pożaru na Rodzinnych Ogródkach Działkowych znajdujących się przy Kępie Potockiej. Na miejscu zjawili się strażacy, którym szybkie ugaszenie pożaru utrudniał brak wjazdu na Rodzinne Ogródki Działkowe. – Jest to ważna kwestia do poruszenia, ponieważ gdyby potrzebna była interwencja karetki czy właśnie straży pożarnej, przez brak wjazdu pomoc może nie dojechać na czas – podkreśla pani Marta Muśnica-Buczyńska, której domek uległ spaleniu.

Brak wjazdu na działki problemem dla bezpieczeństwa

Jak relacjonuje pani Marta strażacy musieli rozciągnąć wąż od hydrantu znajdującego się przy ulicy Gwiaździstej i przeciągnąć go przez mostek nad kanałkiem. – Gdyby nie problem z dojazdem, to być może udałoby się cokolwiek uratować – mówi właścicielka doszczętnie spalonego domku. W rozmowie z Gazetą Żoliborza pani Marta przyznaje, że całe zdarzenie odcisnęło ogromne piętno na niej i jej rodzinie. Jej dzieci bardzo przeżyły incydent i są pod opieką przedszkolnego psychologa.

W budowę domku zaangażowała wszystkie swoje siły i pieniądze. – Przez rok razem z mężem i dziećmi włożyliśmy w ten domek ogrom pracy. Długo się nim nie nacieszyliśmy, bo właśnie niedawno został skończony. Brakowało właściwie drobnych rzeczy. Chcieliśmy zamontować kamery, ale było już za późno – relacjonuje pani Marta, która podkreślała, że domek i działka zwłaszcza w dobie pandemii był zarówno dla niej jak i jej dzieci, odskocznią od miejskiego zgiełku.

Apel o pomoc w sprawie ustalenia przyczyny pożaru

Czynność w sprawie pożaru obecnie prowadzi żoliborska policja, która podejrzewa celowe podpalenie domku. Gdy policja zakończy czynności na miejscu i będzie taka możliwość, w sobotę odbędzie się sprzątanie zgliszczy. Pomoc zaoferowali sąsiedzi.

 

źródło : gazetazoliborza.pl

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio