Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

UWAGA! BĘDĄ ODSTRZAŁY W MIEŚCIE - 20.05.2021

Uwaga! Będą odstrzały w mieście

To będzie prawdziwe polowanie w mieście. Od kilkunastu dni dziki terroryzowały Wołów. Teraz od kul myśliwych ma ich zginąć 10. Postawił się burmistrz miasta, starosta zareagował.

Dziki pojawiły się najpierw na ul. Zaułek Zielony, gdzie nocą demolowały kontenery na odpady. Kilka dni temu widziane były na terenie szkoły przy ul. Kościuszki, o czym informował na Facebo-oku burmistrz Wołowa Dariusz Chmura i apelował do starosty Janusza Dziarskiego o podjęcie interwencji.

Wczoraj starosta podjął decyzję o odstrzale dzików. Poniżej publikujemy oświadczenie Janusza Dziarskiego:

„Starosta Wołowski informuje, że na terenie ogrodów działkowych „Żywioł" w Wołowie oraz terenie nieużytków pomiędzy ul. Aleje Niepodległości a ogrodami działkowymi ROD Żywioł, w dniach począwszy od 18.05.2021 r. do maksymalnie 30.11.2021 r. zostanie przeprowadzony odstrzał redukcyjny dzików w ilości 10 szt. Odstrzał przeprowadzany będzie przez trzech uprawnionych myśliwych, członków PZL.

Podstawą powyższego działania jest Decyzja nr 41/2021 Starosty Wołowskiego z dnia 27.04.2021 r. Warunki Decyzji zostały uzgodnione z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego we Wrocławiu, zgodnie z przepisami ustawy Prawo łowieckie.

Orientacyjny zasięg terenu, na którym dokonywany będzie odstrzał wskazano na szkicu sytuacyjnym, przy założeniu zachowania odległości 150 m od zabudowań mieszkalnych.

W związku z powyższym proszę mieszkańców o zachowanie ostrożności i w miarę możliwości nie przebywanie na terenie ogrodów działkowych w porze nocnej.

Informacja o zakończeniu odstrzału zostanie przekazana Zarządowi PZD ROD „Żywioł" oraz będzie zamieszczona na stronach internetowych powiatu wołowskiego".

 

źródło : KURIER GMIN

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio