Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zielona Góra. Wielkie sprzątanie na działkach! ZGK podstawi darmowe kontenery! - 14.05.2021

Czasami przy ogrodach działkowych mieszkańcy Zielonej Góry nie potrafią zachować porządku. Tak w 2020 roku wyglądał teren przy przy ROD Zastal II przy ul. Dożynkowej.

Na terenie zielonogórskich działek w ostatnim czasie widać wzmożony ruch! Wszystko za sprawą cieplejszych i słoneczniejszych dni, ale również mniejszym zagrożeniem związanym z pandemią. Korzystając ze sprzyjających warunków działkowcy wzięli się za remontowanie i porządkowanie ogrodów. Chcąc uniknąć powstawania dzikich wysypisk śmieci Zakład Gospodarki Komunalnej podstawi pod każde działki darmowy kontener na odpady!

Z zachowaniem porządku przy ogrodach działkowych bywa różnie. W zeszłym roku donosiliśmy choćby nielegalnym wysypisku śmieci, jakie straszyło zielonogórzan przy ROD Zastal II przy ul. Dożynkowej. Tym bardziej cieszy informacja o działaniach ZGK, o których poinformował nas prezydent Janusz Kubicki.

- Zdajemy sobie sprawę, że obecnie w Zielonej Górze mieszkańcy wzięli się za remontowanie i porządkowanie działek. To wiąże się z ryzykiem, że potem pozostałości tych prac, różnego rodzaju śmieci i odpady budowlane, wylądują w pobliskim lesie. Chcemy tego uniknąć, dlatego zamierzamy pod wszystkie chętne ogrody podstawić dodatkowe kontenery - zapowiada Kubicki.

 Wideo: Pogromcy Dzikich Wysypisk ruszają do akcji sprzątania w Lubuskiem

Jak dowiedzieliśmy się w ZGK, pod ogrody działkowe dwa razy w ciągu roku są podstawiane pojemniki na odpady wielkogabarytowe. Teraz jednak Zakład dla wszystkich chętnych wspólnot działkowych udostępni dodatkowy kontener. W piątek, 14 maja, jako pierwsi z tej możliwości skorzystają działkowcy z ROD Falubaz przy ul. Zbożowej oraz ROD Przyszłość przy ul. Wrzosowej. Kolejne "zamówienia" będą realizowane wedle ustalonego harmonogramu.

Dożynkowej Maciej Dobrowolski "Teraz jest właśnie okres na porządki" - Jesteśmy wdzięczni panu prezydentowi za ten gest, na pewno dzięki temu będzie łatwiej zachować porządek. Niestety, ale zdarza się, że niektóre osoby wyrzucają śmieci przy ogrodach czy nawet do lasu. Chcielibyśmy tego uniknąć i kontenery w tym pomogą - twierdzi Marian Nowaczyk, prezes ROD Falubaz przy ul. Zbożowej. Czy on sam obserwuje wzmożony ruch na działkach? Czy mieszkańcy wzięli się za sprzątanie?

- Oczywiście! Ale tak jest co roku. Wszyscy działkowcy, co jakiś czas potrzebują pozbyć się śmieci wielkogabarytowych. A to kanapa się zepsuła, a to telewizor przepalił. Teraz jest właśnie okres na porządki. Ludzie wracają też na działki, bo zrobiło się już cieplej, chcą spędzić czas na świeżym powietrzu. Pamiętajmy, że zagrożenie związane z koronawirusem wydaje się też jakby mniejsze. W czasie pandemii było wyraźnie widać, że na działkach ludzi jest znacznie mniej niż zwykle - twierdzi Nowaczyk.

 

Źródło : gazetalubuska.pl

 

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.